Založ si blog

Civilné armády bez kontroly: obrovské ohrozenie štátov

Priamo súvisiace politickým amaterizmom vyvolané vnútorné ohrozenia štátov EÚ, s vonkajším pôvodom, majú zdroj vytvorením obrovskej masy ľudí, ktorí v dôsledku vojen a revolúcií, v mene vývozu demokracie, stratili perspektívu a dôstojnosť. Tým sme v nich aj v početnom potomstve na desaťročia zasiali nenávisť k tým režimom, ktorých rozhodnutia ich stav spôsobili. Aj malá časť takto zmýšľajúcich a zradikalizovaných jednotlivcov zodpovedá paralele tisícok zbraňových nosičov.

Časť z nich prešla vojenskou kariérou, alebo v novej generácii militantnou rodinnou výchovou. Nevieme aká je veľká, pretože vládnuce orgány sa pod závojom humanizmu vzdali svojej povinnosti preverovania individuí, ktoré si pustíme do našich bytov, doslova spální. Štátne spravodajské orgány sa nesmerovaním tými najmenej osvietenými politikmi venujú nositeľom „extrémistických“ slobodných názorov, čím účinne pôsobia výlučne a len pri potláčaní slobody slova a vyjadrovania drvivej väčšiny.

Potom im už nezostávajú zdroje na sledovanie skutočných extrémistov a teroristov medzi výraznou časťou nelegálnych migrantov pozvaných tými najmenej osvietenými politikmi. Ani na sledovanie rovnako agresívnych a nebezpečných extrémistických zoskupení v istej časti mimovládok, neraz priamo podporovanými tými najmenej kompetentnými a neosvietenými politikmi-sluhami. Tým politici fatálne zlyhaliochrannej úlohe pre svojich občanov-voličov.

Systém voľného spojenia takýchto nepriateľov s cudzími hodnotami (obidve spomenuté rizikové skupiny reprezentujú nám cudzie hodnoty) sa nemusí podobať sieti buniek a nezávisí od existencie formálnych štruktúr. Skôr sa podobá infikovaniu vírusom. Detekcia je možná až po infikovaní. Inkubačná lehota a symptómy prepuknutia sú neznáme alebo nepredvídateľné. Či už ide o nenávisť alebo túžbu po pomste, tieto symptómy sú len v hlavách nosičov. A tí sa zriedka zoskupujú do orgánov, ktoré by umožňovali ich detekciu.

Vznikajú tu organizácie s vojenskými črtami a mimo štátnej kontroly. A nemyslím tým Slovenských brancov. Tí sú presným opakom, oni sú náhradou za absenciu systémovej štátnej reakcie. Oveľa väčšiu pozornosť si vyžadujú provokatéri z tábora „mimovládne slušných“.

Takéto v podstate civilné armády bez kontroly, platené najmä z vonkajších zdrojov, sa pomerne nepozorovane, ale o to bezočivejšie, už teraz infiltrujú aj do našej spoločnosti. Aj s podporou „slobodných“ médií v rukách hŕstky oligarchov. Môžu v nich kreovať kritickú masu aktérov, ktorých možno nazvať osamelými šakalmi alebo svorkami. Kto môže zaručiť, že okrem vlajok EÚ a plagátov na okamžité použitie nemajú niekde vo svojich brlohoch aj zbrane?

Jedna zahraničná polovojenská skupina, ktorá sa začala premávať po Slovensku, je už legitímne v Európskom parlamente a potichu si v susedných štátoch zakladá filiálky. Bez reakcie zo strany tých, ktorí v menej vážnych prípadoch okamžite posielajú nóty, alebo zvolávajú demonštrácie. A bez reakcie svojich prirodzených spojencov, platených z rovnakých zdrojov – extrémistickej časti politizovaných mimovládok.

Nepodceňujme ani niektoré zdanlivo nesúvisiace vyhlásenia amatérskej držiteľky prezidentského úradu. Ktorá vlastným explicitným vyjadrením nezastupuje drvivo-väčšinovú normálnu časť štátotvorného národa, ktorému chce vládnuť. Ktorá priamo vyzýva na odovzdanie pilierov moci do cudzích rúk, čím explicitne pácha vlastizraduúklady proti republike. Čas výstrahy a prípravy na dôsledky, vyplývajúce z popísaného typu ohrozenia, môže byť nulový.

Rovnaký charakter majú „spontánnevyprovokované protestyslušných“. Alebo demonštrácie na podporu EÚ s tisíckami vlajok EÚ, ako sme to videli nedávno v Londýne a iných hlavných mestách. Tie sa ľahko môžu zvrhnúť na niečo vážne. Zamyslime sa. Už len kto by zaplatil z vlastného vrecka všetko, čo si vyžaduje príprava? Skúste spontánne zorganizovať vlasteneckú demonštráciu so stovkami slovenských vlajok.

Vôbec nie je prekvapujúce, že všetko ZLO podporuje práve protištátny ultraľavicový liberálny „progresivizmus“ pretože on je sám osebe to najhoršie zlo zo všetkých ziel. Hádam aspoň táto analýza bude mať účinok na pochopenie, o čo pôjde v nasledujúcich parlamentných voľbách z pohľadu ohrození, čo a prečo treba kategoricky odmietnuť. Nepodceňujme politický amaterizmus, pôsobí práve proti záujmom väčšiny. Pôsobí v záujme mikromenšiny a cudzích sponzorov. Pôsobí proti štátu a štátnosti. Je teda vážnym bezpečnostným ohrozením. Z neosvietencov bývajú dobrí sluhovia, ale veľmi zlí a arogantní páni. A neraz v jednej osobe. Len si treba vyhodnotiť komu slúžia a komu vládnu. Preto pozor na politikov-neosvietencov.

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 3. Rafinovaná svorka vlkov kontra poslušné stádo ovečiek.

23.01.2020

Pokračujem treťou časťou série článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia. Zámerom série blogov je aspoň troškou prispieť do eliminácie nepodloženého a nemúdreho sebapodceňovania viac »

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 2

21.01.2020

Pokračujem druhou časťou série článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia. Bez ohľadu na záujem ho publikujem preto, aby čo najširšia časť laikov bola schopná porozumieť pravidlám viac »

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 1

20.01.2020

Sériu článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia som sa rozhodol publikovať najmä z jedného dôvodu. Aby čo najširšia časť laikov bola schopná porozumieť pravidlám strategického viac »

koronavírus, Čína

Čína naháňa vírus a zatvára mestá

24.01.2020 00:00

Čína vyhlásila vojnu novému koronavírusu, ktorý sa pred niekoľkými týždňami začal šíriť v meste Wu-chan. Vyžiadal si najmenej 17 obetí.

hodiny 100 sec, doomsday clock

Svet je 100 sekúnd od absolútnej skazy

24.01.2020 00:00

Symbolické hodiny posledného súdu (Doomsday Clock), spravované vedcami, sa o 20 sekúnd priblížili k polnoci. To je riziko absolútnej skazy.

paraglajdista, paraglajding, paragliding

Na Donovaloch sa zrútila litovská paraglajdistka

23.01.2020 23:41

V nemocnici skončila 27-ročná paraglajdistka litovskej národnosti, ktorá sa zrútila do lesného porastu pod Novou hoľou na Donovaloch.

László Sólymos

Odchod ministra je signálom na ozdravenie politickej kultúry

23.01.2020 23:00

Exminister László Sólymos (Most-Híd) sa podľa sociologičky zo SAV Moniky Čambalíkovej prejavil ako vyspelý európsky politik.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 120813x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie