Založ si blog

Desatoro suverenistov

Suverenizmus nie je náboženstvo. Je to filozofia ochrany svojho, bez nárokovania a zálusku na cudzie. Iniciátori vysoko nadčasového dokumentu s názvom Nitrianska deklarácia ( www.nitrianskadeklaracia.sk/ )ešte v roku 2018 pripravili dokument s názvom Desatoro suverenistov. Osobne som mal tajný sen na jeho publikovanie. Chcel som, aby sa čo najviac „vyznávačov“ slovenského suverenizmu stretávalo každý rok pri domácom symbole úspešnej obrany pred vnucovaním cudzích hodnôt. Pre mňa je týmto symbolom pamätník víťaznej Bitky pri Vozokanoch z 26. augusta 1652, kedy údajne aj moji predkovia guerillovým spôsobom, bez výcviku, domobranecky, porazili trojnásobné, vo svojej dobe najsilnejšie, neporaziteľné a perfektne vycvičené oveľa silnejšie turecké vojská. Tie, ktoré si prišli doplniť zásoby jedla na zimu a chceli miestnych roľníkov obrať hneď po žatve o úrodu. Moji predkovia, naši roľníci, si chránili svoju suverenitu, svoju domovinu, svoje hodnoty.

V roku 2020 budem 26. augusta v službe. Je to streda. Vtedy už bude po voľbách. Je vysoký predpoklad, že oficiálni predstavitelia budú cez nasledujúci víkend znovu oslavovať symbol, ktorý bol v konečnom dôsledku zneužitý na absolútnu stratu slobody a suverenity pre náš národ. Na totálnu stratu štátnosti, zákaz používania a dehonestáciu národných symbolov. V nedeľu 30. augusta 2020 bude najbližší vhodný dátum, aby sa na pamätníku domobrany, pamätníku porážky presily, pamätníku víťazného odporu proti vnucovaniu cudzích hodnôt, teda pamätníku a symbolu SUVERENIZMU, na pamätníku bitky pri Veľkých Vozokanoch neďaleko Zlatých Moraviec, začali pravidelne schádzať všetci slovenskí suverenisti. Bez ohľadu na režim, bez ohľadu na výsledok volieb. A osobne tam prednesiem nasledujúci dokument, ktorého som spoluautorom a ktorý sme nazvali:

DESATORO SUVERENISTOV

  • Štátnosť a suverenita štátotvorného národa je len jedna, jediná najvyššia hodnota a sú definované piliermi štátnosti a suverenity, iba režimy sa menia;
  • Suverénne zákonodarstvo bez podriadenosti nadštátnym orgánom – pilier štátnosti a suverenity;
  • Suverénne daňové inštitúcie bez povinnosti odvádzania dividend nadštátnym orgánom a bez odkázanosti na dotácie z nadštátnych orgánov – pilier štátnosti a suverenity;
  • Vlastná zahraničná a bezpečnostná politika a suverénna obrana – piliere štátnosti a suverenity;
  • Ochrana hraníc a vnútorná bezpečnosť so suverenitou rozhodovania o tom, koho do nášho domu prijmeme a koho vyhostíme – pilier štátnosti a suverenity;
  • Suverénne spravodajské služby – pilier štátnosti a suverenity;
  • Suverénne súdy, prokuratúra bez podriadenosti nadštátnym orgánom a bez možnosti odvolania sa na nadštátne orgány – piliere štátnosti a suverenity;
  • Vlastná suverénna štátna symbolika bez povinnosti alebo úzusu prezentovania príslušnosti k spolkom, ktorých sme členom – pilier štátnosti a bezpečnosti;
  • Vlastná menová a fiškálna politika s vlastným bankovníctvom bez podriadenosti nadštátnym orgánom – piliere štátnosti a suverenity;
  • Zdrojová sebestačnosť v základných potravinách, energiách a surovinách – pilier štátnosti a suverenity.

Budem dúfať, že kandidáti zo strán, hlásiacich sa k suverenizmu, zorganizujú masovú akciu pri tomto pamätníku ešte pred voľbami. Rád sa v dňoch voľna zúčastním. Lebo o to ide v nasledujúcich voľbách. O návrat suverenizmu. Návrat skutočných hodnôt slobody. Pretože prvým a základným atribútom slobody je suverenita.

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 3. Rafinovaná svorka vlkov kontra poslušné stádo ovečiek.

23.01.2020

Pokračujem treťou časťou série článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia. Zámerom série blogov je aspoň troškou prispieť do eliminácie nepodloženého a nemúdreho sebapodceňovania viac »

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 2

21.01.2020

Pokračujem druhou časťou série článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia. Bez ohľadu na záujem ho publikujem preto, aby čo najširšia časť laikov bola schopná porozumieť pravidlám viac »

Ako pôsobiť proti presile? Manévrový prístup vypekania 1

20.01.2020

Sériu článkov so zameraním na rozvoj strategického myslenia som sa rozhodol publikovať najmä z jedného dôvodu. Aby čo najširšia časť laikov bola schopná porozumieť pravidlám strategického viac »

koronavírus, Čína

Čína naháňa vírus a zatvára mestá

24.01.2020 00:00

Čína vyhlásila vojnu novému koronavírusu, ktorý sa pred niekoľkými týždňami začal šíriť v meste Wu-chan. Vyžiadal si najmenej 17 obetí.

hodiny 100 sec, doomsday clock

Svet je 100 sekúnd od absolútnej skazy

24.01.2020 00:00

Symbolické hodiny posledného súdu (Doomsday Clock), spravované vedcami, sa o 20 sekúnd priblížili k polnoci. To je riziko absolútnej skazy.

paraglajdista, paraglajding, paragliding

Na Donovaloch sa zrútila litovská paraglajdistka

23.01.2020 23:41

V nemocnici skončila 27-ročná paraglajdistka litovskej národnosti, ktorá sa zrútila do lesného porastu pod Novou hoľou na Donovaloch.

László Sólymos

Odchod ministra je signálom na ozdravenie politickej kultúry

23.01.2020 23:00

Exminister László Sólymos (Most-Híd) sa podľa sociologičky zo SAV Moniky Čambalíkovej prejavil ako vyspelý európsky politik.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 120810x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie