Založ si blog

Dokážu radoví členovia zabezpečiť zmŕtvychstanie ikony národniarstva?

Pre mnohých nekompromisných vlastencov je ikona národniarstva a suverenizmu, SNS, už roky nevoliteľnou, alebo ťažko stráviteľnou značkou. A hľadajú náhradu. Pre väčšinu národniarov sa SNS spája so zápasom o získanie suverenity, s očistou historických deformácií, so zápasom proti všetkým aspektom panhungarizmu, ale aj čechoslovakizmu. Vrcholom bolo hlasovanie za zrušenie tzv. federácie, ktorá napriek ústavného dualizmu aj po roku 1968 naďalej uplatňovala český unitarizmus. Tým sa SNS stala otcom štátnosti, pričom strategickým manévrom umožnila HZDS, aby sa stalo jej matkou a spolu porodili samostatné Slovensko.

Mnohí národniari nemohli stráviť už korupčné kauzy ministrov, o ktorých predtým radoví členovia ani nepočuli, ale ktorí sa stali biľagom národniarstva. Ďalší sa odvrátili potom, keď sa pre kšeftárske záujmy časti vedenia SNS nechala zneužiť na vlastizradné hlasovanie za zákernú Lisabonskú zmluvu a za vstup do Eurozóny. SNS sa tak stala handrou a prostitútkou internacionalistického Smeru-SD. Pre nás, veteránov zápasu za národnú suverenitu to bol pľuvanec do tváre, úder pod pás, zrada ideálov, za ktoré boli mnohí z nás osočovaní a prenasledovaní neoliberálnymi havlovskými čechoslovakistickými šovinistami.

Nikto z nás, pravoverných národniarov, by za žiadnych okolností a pod žiadnym nátlakom nemohol dovoliť návrat ešte horšej a zákernejšej formy federalizmu v porovnaní s tou, ktorú sme v roku 1992 odkopli. Hej, vtedy bez manipulovateľného referenda, ale plne v súlade s platnou ústavou. Ani našich predkov sa po vojne nikto nepýtal, či sa vzdávajú národnej štátnosti. Zmanipulované referendum za vstup do EÚ s údajnou účasťou tesne nad 50%, so súhlasom menej ako 50% hlasujúcich, určite nebolo súhlasom so superštátom ktorý sa vytvára z EÚ. Dosiahli to trikom s takzvanou Lisabonskou zmluvou. Táto sa dá demokratickým hlasovaním v NR SR zrušiť, keďže je iba obyčajnou zmluvou, ktorú prijali iba politici.

Potom prišla nádej na obrodu národniarstva Popradským memorandom a hneď sa to odrazilo v preferenciách SNS. Ibaže, povolebnú zradu ideálov slobody vo forme celej série nepochopiteľných hlasovaní za rušenie ústavných slobôd, na podporu cudzích záujmov, na odovzdávanie ďalších pilierov štátnosti do cudzích rúk, to už volič stratil trpezlivosť. Národniarsky volič nemôže pochopiť argument, že za 7 slovenských detí si nepokazíme kšefty, lebo pre nás si ochranu a právo na vlastnú školu vo vlastnom štáte zaslúži aj jediné slovenské dieťa. Nepochopil ani vyslanie žoldnierskych provokatérov na ruské hranice. Vtedy sa časť vedenia začala prebúdzať a ozývať. Volič možno uveril jednotlivcom, ale neuveril vedeniu.

Teraz sa pripravuje snem národniarov, v ktorom sa rozhoduje o všetkom. Je to vabank, pretože voliči už SNS ďalšiu šancu nedajú. Delegáti snemu podľa mojich informácií v počte necelých 140 prevažne funkcionárov rozhodnú o tom, či zatlčú posledný klinec do truhly SNS. Budúci predseda nemôže byť ani na rok, ani niekto nepripravený, nezrelý. Časťou reformátorov, ktorí si vedome alebo podvedome uvedomujú potrebu návratu ku prokešovskej kultivovanej nekompromisnosti v zásadných veciach, som bol oslovený, či by som akceptoval nomináciu na predsedu. Je pre mňa česť, ak ma podporuje skupina osobností, ktorí sú tak ako ja veteránmi boja za národnú slobodu. Takých, akým je ex-predseda SNS Jozef Prokeš.

Nuž a reformisti nesedia so založenými rukami. Sediac v pohotovosti pre írsku leteckú spoločnosť neďaleko mojej bázy severne od Londýna som dostal telefonát cez skype. Totálne prekvapenie: 75% členov okresnej rady v Nitre chce, aby sa stal ich predsedom niekto, kto je postrachom oligarchov. Lebo nepotrebuje a nevie kradnúť, lebo má formálne vzdelanie aj prax manažéra zmeny a stratéga, ovláda geopolitiku, lebo nebude poskokom manipulátorov v pozadí. Lebo je jasným suverenistom, nie konjunkturalistom a kompromisníkom v otázkach slobody a štátnosti. Výsledok hlasovania bol publikovaný tu: https://www.hlavnespravy.sk/okresna-rada-sns-nitra-prijala-odvazne-rozhodnutie-pred-snemom-sns/2262146.

Pravdou je, že ide len o jedinú z asi 80 okresných rád, ale je to jasný signál, ktorý o niečom hovorí. Pravdou je, že nominácia si vyžaduje schválenie aspoň jednou krajskou radou a tam to už vôbec nebude také jednoznačné. Ale pravdou je aj to, že rozhodovať budú delegáti snemu a tí majú ešte mesiac na zamyslenie sa nad budúcnosťou SNS. Ide o Slovensko, nie o SNS, tá je len nástrojom na presadenie zásadných zmien pre Slovensko. Jej budúci predseda má byť len prvým medzi rovnými, ale práve on bude musieť zručne ovládať ten nástroj na zabezpečenie prosperity. Pre veľkú časť voličov, ktorí nemajú koho voliť, je návrat k maximálnej miere suverenity podmienkou slobody a prosperity.

Je teda v rukách delegátov snemu, či pôjde o koniec SNS, alebo o začiatok novej úspešnej éry pre Slovensko, aj pre SNS. Nemá význam hľadať mesiáša, hľadajú predsedu s odhodlaním, príbehom a nekompromisnou víziou suverenizmu. Nie je dôležité, že to píše nominant, ktorému sa nezvolením nestane nič zlé, pričom zvolením ho čaká kusisko roboty a preberie na seba obrovskú zodpovednosť za splnenie veľkých očakávaní masívnych zástupov vlasteneckých voličov. OR SNS v Nitre ukázala precedens, že cestou odvahy predsedov miestnych organizácií v okresných radách majú na osud SNS vplyv aj radoví členovia, ktorých doterajšie vedenie totálne ignorovalo.

Ing. Peter Švec, p.s.c., RCDS, nominant suverenistov na predsedu SNS

Bolo to publikované ako článok v denníku Hlavné správy 16.8.2020

https://www.hlavnespravy.sk/dokazu-radovi-clenovia-zabezpecit-zmrtvychvstanie-ikony-narodniarstva/2263811

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:58

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

Zrútil sa vrtuľník s iránskym prezidentom, záchranári po ňom ďalej pátrajú

19.05.2024 16:04, aktualizované: 21:49

Vrtuľník viezol i ministra zahraničných vecí. Pátranie komplikuje zlé počasie a príchod noci.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1194464x
Priemerná čítanosť článkov: 4559x

Autor blogu

Kategórie