Založ si blog

Kto sa má báť Generálneho prokurátora, polície, súdov, moci?

Od bývalého vyšetrovateľa, dnes advokáta, sme si vypočuli, že vraj generálneho prokurátora sa musíme báť všetci. Absolútne v žiadnom prípade nesúhlasím. Represívnych orgánov sa nesmie báť žiadny poctivý človek. Pýtam sa, prečo by sme sa my, drvivá väčšina poctivých ľudí, ktorí sa usilujú dodržiavať zákony napriek ich obrovskému rozsahu a zámernej neprehľadnosti, mali báť prokurátora alebo polície, tajných služieb, alebo sudcov resp. súdov, moci?

Kvalifikovaných represívnych orgánov od vyšetrovateľov až po sudcov sa naozaj majú báť všetci. V prvom rade tí, ktorí páchajú úklady proti štátnosti, lebo sa nazývajú vlastizradcovia. Tí, ktorí kolaborujú s cudzími mocnosťami (aj keď sú to spojenci) za hmotné a iné výhody, lebo sa nazývajú kolaboranti. Tí, ktorí za hmotné a iné výhody dodávajú informácie cudzím službám (aj keď sú to spojenci), lebo sa nazývajú agenti. Tí, ktorí za hmotné a iné výhody znevýhodňujú domácich živnostníkov a podnikateľov a lobizmom v prospech cudzích zahraničných výpalníkov umožňujú okrádať Slovensko, vyvážať od nás neúmerné dividendy, profitovať na umelo vyvolaných krízach. Lebo sú to výpalníci, alebo spolupáchatelia, komplici, pomocníci, vedomí spolupracovníci, asistenti výpalníkov, vlastizradcov, cudzích služieb. Títo všetci sa majú báť. Namiesto toho mnohí z nich zastávajú posty poslancov, ministrov, štátnych tajomníkov, vysokých štátnych úradníkov, vyšetrovateľov, sudcov, aj ústavných.

Musia sa báť aj tí, ktorí sa za obrovské korupčné peniaze dostávajú manipulatívnymi metódami k moci, od prezidentov až po miestnych poslancov a starostov. Musia sa báť tí, ktorí rozkrádajú gigantickými províziami naše vlastné zdroje, pochádzajúce z vyvezeného výpalného, tváriace sa ako zdroje a dary od akejsi poctivej nadnárodnej charity pod názvom EÚ, lebo ide o najväčšiu systémovú korupciu a výpalníctvo v histórii ľudstva.

Musia sa báť tí vraj investigatívni novinári, ktoré svojim označením celého štátotvorného národa za švábov Európy, napriek úplne opačným historickým faktom aj za zbabelcov, zápecníkov a inými urážlivými označeniami, spáchali etno-rasizmus, urážku národa, rozširovanie nepravdivých správ, a iné zločiny. Majú sa báť tí, ktorí terorizujú obyvateľstvo a likvidujú ekonomiku zastrašovaním a rozširovaním strachu z obyčajnej chrípky, ktorá si u nás vyžiadala zlomok obetí aj úrovne infikovanosti v porovnaní s klasickou chrípkou.

Majú sa báť tí, ktorí spochybňujú a kriminalizujú rast národného povedomia národov účelovým tvrdením, že všetci pochádzame údajne z jedného predka v Afrike, zabudnúc pripomenúť, že všetci pochádzame z jedinej tzv. gravitačnej singularity pred „Veľkým treskom“. Majú sa báť tí, ktorí nám vnucujú a nenápadne pod rôznymi zámienkami podprahovo podsúvajú nelegálnych migrantov, podľa ich logiky našich post-singularitných príbuzných, legitimizujúc nelegálnosť. Aj takí demagógovia by sa v normálnej spoločnosti mali prečo báť!

Alebo vari niekto naznačuje, že nastupuje štátny terorizmus, že všetci poctiví občania sa máme naozaj začať báť orgánov na presadzovanie štátneho teroru zo strany represívnych orgánov? Máme sa báť polície, ktorej časť neschopných zložiek nebola spôsobilá poskytnúť nevyvrátiteľné dôkazy v prípade vraždy dvoch mladých ľudí? Pričom ani neskúmala podozrivé prepojenia a motívy tých, ktorí z vraždy profitovali ziskom neúmernej a nezaslúženej politickej moci?

Máme sa báť polície, ktorá ani nedokáže svojej akcii na vytrhanie BURINY dať uvedené významovo rovnaké slovenské kódové označenie, ale vnúti nám slovenčinu nahrádzajúci, určite nie obohacujúci, rýdzo český výraz, ktorý má so slovenčinou asi toľko spoločné ako s mongolčinou? Zámerne ho nepoužijem, aby som nezvyšoval frekvenciu jeho výskytu, na základe ktorej by ho deformátori slovenčiny po čase zaradili medzi spisovné výrazy „používané na západe“ spolu s iným, pôvodne slovenským, používaným kdesi na lazoch stredu a východu. Ktorý sa stane archaickým a zanikne preto, lebo „Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra“ sa plazivo mení na „Jazykovední ústav Ludvíka Štíra“? Policajnému prezídiu stačil jediný telefonát a vari by im láskavo oznámili, že ich kódové označenie nie je „náležité“, ako to zvyknú „nežne“ naznačiť, len aby nepovedali pravdu, že 40%-nú záplavu dabingov a programov v jazyku 1% menšiny slovenčina nemôže prežiť. Takým jazykovedcom akosi uniká podstata a genialita Štúrovho činu, ktorý za základ spisovnej slovenčiny zvolil (mimoriadne múdro) stredoslovenské nárečia, nie západné (bez urážky, aj múdri Záhoráci to chápu). Vtedy netušil, čo spôsobí neskoršie uznanie Bratislavy, s jej mentálne dekatentnou zvrátenou kozmopolitnou protislovenskou kaviarňou, za hlavné mesto Slovenska.

Existuje riešenie: prestaňme sa báť inštitúcií a bojme sa iba a výlučne svojej naivity, ktorá k moci dostáva liberálnych šarlatánov, kolaborantov, cudzích agentov a vlastizradcov. Lebo len pod liberálnou mafiou kvitne strach z moci.

Štátom ide o život a národy sa ticho prizerajú!

18.09.2020

Časť nasledujúcej úvahy som už publikoval v kampani do eurovolieb, aj neskôr v predvolebnom blogu. A treba to robiť znovu a bez prestávky. Pokiaľ nejde o život, nejde o nič. Tu už ide o život. O život národa, o život štátu, o štátnosť ako najvyššiu hodnotu národa. Ide o problém nefalšovanej vlastizrady vo forme odstraňovania atribútov štátnosti. O pár [...]

Výstraha! Nepodceňujme migrantskú vojnu proti Grécku. Ani oligarchickú vojnu proti Slovensku.

13.09.2020

Pokračuje používanie migrantov vo vojne Turecka proti svojim spojencom v NATO na frontovej línii proti svojmu historickému nepriateľovi: Grécku. Už začiatkom marca tohto roku som napísal veci, ktoré budem citovať. „Turecký líder Erdogan vyhlásil otvorenú nelineárnu hybridnú dlhodobú vojnu spojencom v NATO a celej EÚ. Využil pritom kvalitnú identifikáciu slabín svojich [...]

Sedem bolestí Slovenska

11.09.2020

Prvá bolesť: Absencia jednoty pri presadzovaní národno-štátnych záujmov pred našimi nepriateľmi, likvidátormi štátnosti, z ktorých najhorší pochádzajú z vlastných radov; Základ liečby: Vyformovanie zjednotenej politickej strany tradicionalistických suverenistov na báze spoločného minimalistického programu, zbaveného naivných podsunutých predstáv o 150 volebných [...]

igor matovič

Matovič o peniazoch svojej manželky. V Arca Capital nič nemala, v Arca Investments 600-tisíc

19.09.2020 17:00, aktualizované: 19:16

Manželka Igora Matoviča mala peniaze v spoločnosti Arca Investments vo výške 600-tisíc eur a keď sa spoločnosť položí, príde o ne. Matovič to mohol zverejniť už skôr, ale testoval, kto mu verí.

Virus Outbreak Venezuela

Šéf diplomacie USA Pompeo povedal, že venezuelský prezident Maduro by mal odísť

19.09.2020 16:53

Pompeo Madura označil za vodcu, ktorý zničil svoju vlastnú krajinu.

Migrant / Utečenec /

Do nového tábora na ostrove Lesbos presunuli už približne 9-tisíc migrantov

19.09.2020 16:00

Niektorí z migrantov sa zdráhali presunúť sa do nového tábora v obavách, že v ňom zostanú uviaznutí.

Ľudovít Makó

Makóa nechal sudca vo väzbe, nepomohol mu ani farár

19.09.2020 15:34, aktualizované: 21:53

Exriaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó vzal sudca do väzby pre činy, siahajúce do roku 2011.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 674246x
Priemerná čítanosť článkov: 3371x

Autor blogu

Kategórie