Založ si blog

SIS s praktikami ŠtB! Inkvizičné súdnictvo! Už nám úplne hrabe? Zobuďme sa! To je návrat totality.

Súdy nesmú mať právo odsudzovať na základe ideologického presvedčenia sudcu. Prokuratúra nesmie mať právo protiústavne prenasledovať a postihovať za názory, je vrcholne neprofesionálne, ak namiesto nevyvrátiteľných faktov uplatňuje pri obvineniach emócie. Ani spravodajské orgány nemajú právo chrániť záujmy privilegovanej šľachty v medzinárodných organizáciách, ani záujmy cudzích mocností, ale výlučne a iba bezpečnostné záujmy svojho štátu. Nemajú právo sledovať občanov za názory a presvedčenie, ak tým neohrozujú štátnosť, suverenitu. Ak sa SIS bude venovať bezvýznamným ľuďom s nekultivovanými výrokmi, nezostanú im kapacity na ohrozovateľov našej štátnosti, suverenity: cudzích euroúradníkov, ale najmä vysokopostavených domácich. Sudca svojim rozhodnutím s priamym vplyvom na ústavné práva nemá právo ovplyvňovať zloženie voleného parlamentu, nútiť poslancov do politickej korektnosti! Pretože občania môžu konať čokoľvek, čo im nezakazujú zákony. Štátne orgány môžu konať len to, čo im dovoľujú zákony. Najvyšším je Ústava. Zákony nemôžu byť v rozpore so základným zákonom. Ústava nedovoľuje obchvatom sudcom zmenu volebnej vôle ľudu za spochybniteľný čin poslanca.

Súčasné praktiky znamenajú návrat stalinizmu, návrat 50-tych rokov minulého storočia! Ide o tie najbrutálnejšie roky represií, kedy naše mocenské represívno-súdne orgány tiež slúžili cudzím záujmom. Inkvizítori sa podriaďovali nám Slovákom vnútenej cudzej ideológii, konali proti občanom. Aj vtedy konali na základe vykonštruovaných obvinení neslávnej správy ŠtB bojujúcej proti vnútornému nepriateľovi, za asistencie lokajskej prokuratúry a na základe rozhodnutia zideologizovaných a spolitizovaných inkvizičných súdov. Výsledkom boli vraždy, predovšetkým (nás) tzv. „buržoáznych“ nacionalistov. Pseudo-dôkazy nemôžu byť postavené na expertíze pseudoexpertov v pavedách („expertíza na extrémizmus!“) vychádzajúcich z u nás absolútne neznámych téz, publikovaných v paškviloch v od nás tisícky kilometrov vzdialenej cudzine (nacistická svastika je mimochodom v Indii pozitívny symbol). Tým je brutálne znásilnený princíp súdnej spravodlivosti vyjadrený zásadou „bez akejkoľvek rozumnej pochybnosti“. V slušnom demokratickom súdnictve nemožno akceptovať, aby niekto za vraždu utŕžil 5 rokov, iný za zabitie dostal podmienku, ďalší za spochybniteľný symbolizmus dostal 4 roky za mrežami. Za to môže byť v absolútne nespochybniteľnom prečine možno pokuta. Súčasné praktiky treba zastaviť, ostro odsúdiť, zabrániť ich návratu.

Udalosti posledného obdobia ukazujú, že veci zašli priďaleko, že prekročili všetky červené čiary. Ak ústavní sudcovia pokorne čušia, ak Ústavný súd nekoná, to ešte neznamená, že sa nepáchajú protiústavné a protizákonné zločiny. V záujme ovládnutia štátu, ktorého konečným cieľom je hypercentralizovaný superštát EÚ. V záujme zvrátených totalitných diktátorských predstáv zločineckej ultraľavičiarskej ideológie neoliberalizmu. Podstatou Ústavy SR je sloboda, počínajúc od národnej slobody, teda úcty k suverenite a k štátnosti, cez slobodu názorov a vyjadrovania.

Je mi jedno, že masívnemu množstvu ľudí nedochádza, čo je skutočnou hĺbkovou podstatou zločineckých foriem ľavičiarstva, ktoré sú všetky svojou podstatou liberálne. Že je to menej národného štátu, ale viac nadnárodného superštátu. Že je to zdanlivá anarchická sloboda jednotlivca, ktorej cieľom je nesloboda v politickej korektnosti, teror proti tým, ktorí nesúhlasia. Že je to nesloboda vyjadrovania, represie proti nositeľom iných postojov, hodnôt. Že je to diktatúra menšiny proti väčšine. Že je to okrádanie úspešných tvorcov hodnôt v záujme koncentrácie kapitálu a moci v rukách hŕstky oligarchie a ich privilegovaných prisluhovačov v nadnárodných orgánoch. Že je to postupné okradnutie všetkých v záujme koncentrácie bohatstva v rukách superbohatej mikromenšiny. Že je to vyvolanie a udržanie trvalého strachu a vnútenie existenčných obáv.

Teraz je objektom Kotleba (čitateľ nemusí mať obavy z osobnej zaujatosti, nikdy som ho nestretol), ale zajtra to môže byť ktokoľvek z nás. Aj osobne pisateľ týchto riadkov, ktorý sa netají svojimi argumentačnými odsudzujúcimi postojmi proti zločinnosti neoliberalizmu. A nikto ma v tom nezastaví. Nevylučujem, že bude nutné obnoviť komplexnú poslaneckú imunitu z veľmi prozaického dôvodu. Jej zrušenie represívne inkvizičné orgány dokážu bezohľadne zneužívať. Poslanec sa má venovať príprave a schvaľovaniu zákonov, má sa nepretržite pripravovať na prípadné prevzatie vlády. Ak bude pod sústavným terorom represií, tak sa venuje obrane pred nimi a nie tomu, na čo ho voliči vyslali do parlamentu.

Dnes tí najtupší neoboľševickí ideológovia, vyjadrujúci úctu pri hrobe protislovenského šovinistu, žiadajú represívne zákony proti totalitným režimom, najmä boľševizmu, chcú zaviesť kriminalizáciu ich symbolov. Potom zakážme Starý zákon plný brutality, zrušme históriu, zakážme zobrazovať feudálov, kráľov, faraónov, cisárov, cárov, šľachticov, náboženských hodnostárov-inkvizítorov. Všetci títo na pravidelnej báze uplatňovali brutálnu moc, mučili a vraždili tými najkrutejšími metódami za maličkosti, viedli krvavé vyhladzovacie vojny. Podľa dnešných kritérií teda porušovali ľudské práva a páchali terorizmus.

Ak nezastavíme postupnú transformáciu SIS na jednu zo svojich predchodcov: ŠtB, ak nezablokujeme prerod orgánov činných v trestnom konaní od NAKA, cez Prokuratúru, až po inkvizičné súdnictvo v celej línii na terorizačné represívne orgány totalitného charakteru, potom tu budeme mať totalitu. V mnohých smeroch ju už máme. Údery vracia už aj tým na politickú moc nepripraveným jednotlivcom, ktorí prebudili obludu inkvizície. Oživili ju svojou politickou nemúdrosťou, prijatím nepremyslených a protiústavných zákonov, ktorých jediným konečným cieľom je vydlážďovať cestu neoliberálnej diktatúre a teroru, posilňovať hypercentralizačnú moc nadnárodnej oligarchie v pozadí superštátov, sekundovanú privilégiami skorumpovaných lokajov v nadnárodných úradoch, aj na národnej úrovni. Zastavme to, urobme krok v boji proti totalite. Po prijatí zákona o legalizácii úradníckeho koronateroru ÚVZ možno pochopíme hrôzy stalinizmu. Neviem, či ľuďom dochádza, že aj iný šialenec s fúzikmi bol zvolený v demokratických voľbách obalamutenou masou. Ktorá to neskôr kruto zaplatila životmi, utrpením, hladomorom.

Múdre národy si na svoje čelo volia vysoký nadpriemer, nie najhlbší podpriemer. Zmúdrime konečne!

18.10.2020

V predchádzajúcej garnitúre bol smiešnym jeden neschopný a netalentovaný politik, vtedy protokolárne druhý najvyšší predstaviteľ. Dnes od prvej chvíle nástupu do funkcie protokolárnej trojky, ale mocenskej jednotky, žezlo politického šaša prevzal iný politik. Jeho bruselské extempore bolo len vyvrcholením reťazca politických pochybení, šaškovania, nerozhodnosti, [...]

Tragédia: 29. februára 2020 sa zopakoval „Víťazný február 1948“?

16.10.2020

Takmer presne pred rokom som vo svojom blogu varoval, že sa môže zopakovať to, čo je v nadpise. Uviedol som analytické konštatovanie, že nadnárodnej oligarchii už nestačí finančno-ekonomická, legislatívna, korupčno-mediálna a politická moc. Oni potrebujú ovládnuť posledné mocenské piliere: bezpečnostné, to znamená vrátane spravodajských, aj justično-represívne [...]

Ako poraziť totalitu? Tretí krok: Odstráňme systémovú nespravodlivosť!

11.10.2020

V živote ľudí existujú tri základné túžby. Prvou je túžba po prežití, teda schopnosti postarať sa o základné životné potreby pre seba a svojich blízkych, vrátane potomstva. Druhou je túžba po bezpečnosti vo všetkých aspektoch, vrátane ochranných funkcií, táto zahŕňa aj aspekty prvej túžby: prežitia. Treťou je túžba po spravodlivosti, takisto vo všetkých [...]

Pápež František

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov

21.10.2020 20:20

V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež.

Juraj Blanár

Poslanci zvolili Blanára za podpredsedu parlamentu

21.10.2020 19:53

Blanára na tento post navrhol Smer, pozíciu si nárokoval na základe výsledkov parlamentných volieb po Pellegriniho odchode zo strany.

Jaroslav Naď

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

21.10.2020 18:44

Z pohľadu vojenských výdavkov na obyvateľa zaplatí každý občan Slovenska v roku 2020 na obranu 16 500 dolárov.

Hatice Cengizová

Snúbenica zavraždeného novinára Chášukdžího zažalovala korunného princa Saudskej Arábie

21.10.2020 18:13

Okrem korunného princa Muhammada bin Salmána sa trestné oznámenie vzťahuje aj na ďalších viac ako 20 osôb.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 729287x
Priemerná čítanosť článkov: 3456x

Autor blogu

Kategórie