Založ si blog

Vďaka vám vojaci, dokázali ste zabrániť občianskej vojne. Vrabčiak s jastrabími chúťkami pustil do gatí.

Dôstojnícku a poddôstojnícku česť sme si v očiach národa nepošpinili. Zásah ozbrojených síl by znamenal občiansku vojnu. Toto si uvedomuje každý vojak so strategickým vzdelaním a myslením. Toto ale nemusí tušiť vrabčiak s jastrabím apetítom, ktorému za jeho služby vykonávacieho agenta cudzej protištátky zahraniční sponzori dohodili funkciu ministra obrany v kolaborantskej vláde národnej zrady. Výzva vojakom nesporne zabrala. Aj niektoré doplnkové blogy.

Je možné, že generalita a vysoký establišment ozbrojených síl prekonali svoju typickú lojálnosť, neraz hraničiacu so zbabelosťou. A pochopili, že už ide o niečo vážnejšie. O stratu reputácie v očiach verejnosti, ktorej nemalej časti svitlo. Výzva sa podľa prepočtov zo všetkých periodík a zosieťovaním dostala k státisícom  dospelých čitateľov. Takú zásahovosť nebolo možné odignorovať. Je možné, že aj vojenské spravodajstvo splnilo svoju povinnosť. A vrabčiak v jastrabom hábite sa poondial. Našťastie pre národ a našťastie aj pre neho. Vyslaním vojenskej polície by si zúžil manévrový priestor na jedinú alternatívu: okamžitú demisiu. S verejným odsúdením, s následným trestným oznámením, možno odsúdením. Nasledovaným udelením milosti od svojej protištátkovej ochrankyne z hniezda sponzorovaného z rovnakého zdroja.

Mnohí vojaci sa k výzve hlásili v otvorených médiách, cez telefóny, SMS, facebook, ktoré boli nechránené. Publikovaný e-mail bol aj zostal chránený, ale nemálo vojakov dalo súhlas na zverejnenie mena. Chránime ich, lebo tých statočných odvážnych vojakov potrebujeme.

Ak by minister prekročil poslednú červenú čiaru, vtedy by za istých okolností už zostávala, v rôznych častiach sveta odskúšaná, jediná možnosť ako sa vyhnúť poslednej obrannej línii: otvorený vzdor – odmietnutie splnenia protiústavného rozkazu. Ďalšou je už iba protiútok: vojenský prevrat. To by sa poondila a zosypala celá bábková vláda pod vedením zákerného pomstychtivého zakomplexovaného diktátora. Vláda, ktorá nemá ani gule na to, aby sa pridala k Poľsku, Maďarsku a Slovinsku odmietnutím rozpočtového diktátu EÚ. Naša vládna zbabelosť bude znamenať veľmi závažnú stratu suverenity bezohľadným vydieraním úradníkov EÚ pri vynucovaní povinných kvót nelegálnych migrantov v štýle Hitlera. Radikálne to závažného bezpečnostného ohrozenia.

Vojakom sa treba poďakovať. Možno sa nikdy nedozvieme, ako to v skutočnosti bolo, kto z nich bol hrdina a kto vyčkával. Nie je vylúčené, že hrdinami boli len nižšie hodnostné úrovne, ktoré sa ozvali a možno sa masovo nechávali vypísať na maródku, aby sa vyhli splneniu zločinného rozkazu. Alebo vrabčiak modroknižkový imitáciou piskotu jastrabieho mláďaťa začne čoskoro rúbať zhora rozsiahlou výmenou v najvyšších funkciách. Vtedy je jasné, že už naplno prepadol zákerným pomstychtivým metódam svojho šéfa (z vlády evidentne nielen on). V takom prípade sa potvrdí, že nesklamala ani vojenská vrchnosť. Veliteľské štruktúry si nemohli nevšimnúť, že zapojením 60% stavov vojsk do testovania v operácii „Spoločná zodpovednosť“ (dávajú tomu symboliku vojenského cvičenia) počas dvoch víkendov, sa úroveň operačnej pripravenosti na plnenie hlavnej úlohy ozbrojených síl (zabezpečenie obranyschopnosti) podľa dispozičného stavu personálu v zapojených jednotkách znížila na možno 5 až 10%!!! Po dlhých víkendových službách, väčšinou na služobnej ceste, mali nasledujúce týždne zúčastnení vojaci nárok na niekoľko dní náhradného voľna. Necvičili, neslúžili, neboli k dispozícii. V prípade, že naďalej používajú koncept, ktorý síce pred 18 rokmi dobová generalita nenávidela, ale presnejšie sa to zmerať nedá. On nevie o čom píšem, najvyššie hodnosti by mohli vedieť.

Čoraz väčšia časť vojakov začala na základe výzvy chápať, že majú byť lojálni výlučne Slovenskej republike a nie nejakému ministríkovi, ktorý je vždy do času. A že človek, ktorý sa vyhol vojenskej službe, nemôže urážať nikoho z radov dôstojníkov, ani poddôstojníkov. Lebo dnes si dovolí (a už si možno neraz dovolil) k jednému, zajtra ku každému. O to skôr, ak ide o nevyzretého nafúkanca, ktorý nazve protestujúce masy z národa opicami.

Za „výsledok“ testovania elimináciou operačnej pripravenosti by v čase krízy v normálnych štátoch každý zodpovedný išiel k múru. Preto sa to žiadnemu vojakovi nemôže páčiť. U nás im to ide pre „veľký úspech“ lokaj nariadiť znovu. Jeho vojensko-strategické kvality sa tým bezkonkurenčne profilujú na svetového rekordéra v nezodpovednosti. Počul niekto o nasadení 100 tisíc poľských, britských alebo talianskych vojakov? A tam majú iné čísla infikovaných a obetí! Navyše, tieto štáty majú na rozdiel od nás dodatočné zálohy zodpovedajúce asi 60% aktívnych vojsk všetkých druhov. To by v prepočte u nás znamenalo okolo 8 tisíc vojsk v zálohách, z čoho polovica mohla byť aktívnych záloh. Na tie nemusí prezident vyhlasovať mobilizáciu (nehovoríme o všeobecných zálohách). Ani na povolanie neaktívnych záloh na cvičenie. Ani na vytvorenie kadetskej jednotky zo študentov zdravotníckych škôl (keby sme mali kadetské zbory). Namiesto operačného zneschopnenia armády mohol byť aj vlk sýty, aj ovca celá. Chápeme, čo tento minister spáchal a pácha, čo spôsobuje nevytvorenie záloh, čo znamená nekvalifikovanosť? Mimochodom, ešte sa nikto nepýtal na úroveň dizertačky ministríka, ani jeho diplomovky. Možno by sme sa ani nečudovali.

Kredit treba dať aj rozhodujúcej väčšine policajtov, ktorí konali čestne. Aj z ich radov sa hlásili k výzve a zachovali si česť. Vďaka, bratia a sestry v zbrani, nesklamali ste dôveru národa. Zachovajte si to. Videli ste, že národ chce vyjadrovať svoj odpor kultivovane. Trocha vulgárnejšia ľudová tvorivosť v pochodovej melodike bola v limitoch zodpovedajúcich situácii, do ktorej nás nevládcovia zahnali. Bola to reakcia na vulgárnu neokrôchanosť nedovzdelaných nezrelých kriklúňov. Ukázalo sa, že aj keď je veľmi zle, zachovávame si zmysel pre sarkazmus v speve. Treba uznať, tá spevácka zladenosť pochodujúcich junákov a dievok dosahovala majstrovskú úroveň vycvičených brancov.

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1190792x
Priemerná čítanosť článkov: 4545x

Autor blogu

Kategórie