Založ si blog

Koncept vládnych Slovenských brancov existuje roky

Po publikovaní celého systému záloh v článkoch a následne v blogoch, sa na mňa obrátilo popri komentátoroch najmä zopár priateľov, ktorým mnou prezentované prístupy rezonujú. Zaujímalo ich, či máme koncept záloh aj pre tú časť záujemcov z masívnej časti všeobecných záloh, podliehajúcich brannej povinnosti, ktorí nikdy neboli na vojenčine (od roku 2005 sa jej už vyhli), sú pristarí na vstup do kadetských zborov, ale ako vlastenci chcú pomáhať. Časť z nich svoju otázku mierila na akúsi legitímnu a štátom kontrolovanú náhradu Slovenských brancov. Veruže máme. Rozhodujúca časť nasledujúceho textu, aj toho, ktorý publikujem v najbližších dňoch, bola pripravená a ponúknutá na publikovanie už pred poslednými voľbami.

Navrhovaný systém zriadenia tzv. Civilných zborov Slovenska, bol súčasťou iniciatívy istej politickej strany na presadenie programu veľmi nekonvenčného, odvážneho, ale mimoriadne efektívneho integrovaného prístupu na zaručenie bezpečnosti a obrany štátu. Požiadavka na vytvorenie civilných zborov bola integrálnou súčasťou dobrovoľníckeho prístupu, z ktorého má cieľovo vychádzať moderný a nový mechanizmus vstupu do všetkých ozbrojených síl a zborov, ako aj formovania doplnkových všeobecných záloh. Doplnkových preto, že svojim amatérskym charakterom nebudú môcť dosahovať kvalitu na riešenie málo pravdepodobných vojenských ohrození. Preto ich smerovanie prípravy má byť na viac pravdepodobné nevojenské ohrozenia. Civilné zbory sa potom môžu dôležitou súčasťou udržateľného systému krízového manažmentu.

Realizácia návrhu na vytvorenie Civilných zborov by umožnila, aby samotné ozbrojené sily mohli mať neporovnateľne vyváženejšiu štruktúru s priaznivejším pomerom medzi bojovými jednotkami, jednotkami bojovej podpory a jednotkami bojového zabezpečenia. Tým bude umožnená špecializácia, ale zároveň by sa vytvorili predpoklady na korekciu politických rozhodnutí v štruktúre ozbrojených síl z minulosti. Viac zajtra.

 

Časť koaličných ministrov musí veľmi nenávidieť svoj štát a pohŕdať našou štátnosťou

13.08.2020

Nikto ani netuší, aké devastačné sociálno-ekonomické dôsledky budú mať neschopnou nevládou prehnané likvidačné nevládcovské opatrenia, ktoré sa prejavia až niekedy na jeseň. Nevládcovia majú predsa k dispozícii možnosť obrovského zadĺženia budúcich generácií, likvidáciou našej suverenity. Skočili na lep, prečo by sa trápili, nedávajú svoje. Tvrdenie [...]

Šokujúce odhalenie o funkčnom radare. Prečo je nutné obnoviť vyšetrovanie katastrofy An-24? 2. časť.

07.08.2020

Pripájam priame pokračovanie môjho predchádzajúceho blogu o šokujúcich odhaleniach expertného posudku Vyšetrovacej správy katastrofy vojenskej An-24 z 19. januára 2020. Zhoda predpokladov tých, ktorí sme 14 rokov bojovali za odtajnenie vyšetrovacej správy so skutočnosťami, vyplývajúcimi zo správy, je priam fascinujúca s jedinou výnimkou. Ani len vo sne sme nemohli [...]

Šokujúce odhalenie: čo sa stalo An-24 19. januára 2006? 1. časť.

05.08.2020

Verejnosť sa dočkala zverejnenia vyšetrovacej správy z leteckej katastrofy vojenského lietadla An-24 z 19. januára 2006. Nie každý chce čítať masívne množstvo stoviek strán, pričom ďalšie stovky zostali nezverejnené. Nie každý rozumie tomu, čo tam je napísané. Zverejnenie bolo prvým predpokladom na to, aby sa expertom zvonka umožnil náhľad do útrob správy. A aby [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 596732x
Priemerná čítanosť článkov: 3243x

Autor blogu

Kategórie