Založ si blog

Bez stálej armády si obranyschopnosť zachováme, bezbrannými sa staneme odovzdaním armády do rúk Bruselu

Neraz som s vypočul názor, že naša malá profesionálna armáda je nám nanič, a že sme úplne bezbranní. Odmietam takéto rezignačné a odovzdanecké nálady. Máme aj historický dôvod na viac optimizmu. Akurát sa na svoje historické fakty prestaňme pozerať cudzími očami. Aj keby sme boli bez stálej armády a keby sa politici rozhodli pre miličný systém podobný švajčiarskemu, vonkoncom sa nestaneme bezbrannými. Napriek tomu, že sa dá ľahko dokázať aj relatívnosť takého tvrdenia. Totiž všetci sme bezbranní proti následkom jadrovej apokalypsy. Ibaže, úplne bezbrannými sa staneme jedine v prípade, keby naši zradcovskí politickí kolaboranti dovolili plné podriadenie našej armády bruselským byrokratom, alebo inej cudzej moci.

Ale dobre zorganizované vlastenecké vojská zložené zo záložníkov, akýsi vládou organizovaní Slovenskí branci, dokážu zázraky. O jednom takom prvku, pod názvom Civilné zbory pre tých, ktorí nikdy neslúžili v ozbrojených silách a zboroch, som už vo svojom blogu hovoril. Ako má fungovať vstup do nich? Každý občan, ktorý sa dobrovoľne rozhodne vstúpiť do Civilných zborov sa stane kadetom. Čiže úvodná príprava pre neplnoleté dávnejšie popísané kadetské zbory aj pre Civilné zbory by bola jednotná. Absolvovanie prípravného výcviku by nemalo prekročiť 1 kalendárny mesiac prednostne v jednom intenzívnom bloku. Obsahom má mať výcvik výlučne nebojový charakter bez vojenských zbraní.

Obsahom by išlo o akúsi kombináciu výcviku, ktorý absolvujú povedzme skauti, doplnenú o výcvik obsahovo podobný dobrovoľným hasičom, pričom určité časti výcviku môžu mať charakter prvej zdravotníckej pomoci. Výraznú časť majú tvoriť prvky výcviku v civilnej ochrane, doplnené o určité policajné pasáže, ale aj bloky prežitia a orientácie v teréne. A slúžili by prednostne na zabezpečovacie úlohy pre aktívne a pasívne zálohy, ktoré by boli zložené z bývalých profíkov.

Režim počas výcviku má pritom zostať striktne vojenský. Kadet nebude podľa konceptu absolvovať žiadny výcvik s vojenskou streleckou výzbrojou a nebude absolvovať taktický vojenský výcvik ani v najmenšej jednotke. Prvky vojenských ženijných zručností sú užitočné pri riešení nevojenských ohrození a preto aj tieto majú byť zaradené do obsahu prípravy. Prípravný výcvik sa musí vykonávať podľa jednotnej a veľmi podrobne vypracovanej metodiky, spracovanej podľa požiadaviek najvyšších predstaviteľov všetkých ozbrojených síl a zborov.

Riadiacimi inštruktormi výcviku by boli prednostne vojaci, policajti alebo záchranári v zálohe, ktorí sa na túto úlohu dobrovoľne prihlásia a za činnosť musia dostávať odmenu. Aj neskoršie nasadenie či už kadetov, alebo aktivistov by muselo byť za finančnú odmenu. Členstvo v civilných zboroch by mohlo byť motivované aj inými formami, pretože je v najvyššom záujme bezpečnosti štátu. Je vysoký predpoklad, že v budúcnosti môže byť certifikát o členstve vyhľadávaným dokladom integrity uchádzača o zamestnanie pre mnohých zamestnávateľov. Toto asi Slovenskí branci nemôžu ponúknuť.

Dôležité je pochopiť skutočnosť, že obrániť sa dokážeme len sami. Už odhodlanie brániť sa je silným odraďovacím prvkom pre akéhokoľvek potenciálneho agresora. O čo ide agresorovi? O našu štátnosť, o suverenitu, o územnú celistvosť. Presne o toto ide bruselským byrokratom a ich domácim kolaborantom. O ovládnutie našej štátnosti, suverenity a dosiahnutie kontroly nad našim územím. Dosahujú teda ciele vojny. Preto ich ponuka na vytvorenie ozbrojených síl EÚ je aktom agresie, ktorý treba striktne a razantne odmietnuť. Ak odovzdáme naše ozbrojené sily a zbory do rúk Bruselu, alebo do rúk inej cudzej moci, staneme sa úplne bezbrannými. Taký akt bude preto napĺňať skutkovú podstatu vlastizrady.

Časť koaličných ministrov musí veľmi nenávidieť svoj štát a pohŕdať našou štátnosťou

13.08.2020

Nikto ani netuší, aké devastačné sociálno-ekonomické dôsledky budú mať neschopnou nevládou prehnané likvidačné nevládcovské opatrenia, ktoré sa prejavia až niekedy na jeseň. Nevládcovia majú predsa k dispozícii možnosť obrovského zadĺženia budúcich generácií, likvidáciou našej suverenity. Skočili na lep, prečo by sa trápili, nedávajú svoje. Tvrdenie [...]

Šokujúce odhalenie o funkčnom radare. Prečo je nutné obnoviť vyšetrovanie katastrofy An-24? 2. časť.

07.08.2020

Pripájam priame pokračovanie môjho predchádzajúceho blogu o šokujúcich odhaleniach expertného posudku Vyšetrovacej správy katastrofy vojenskej An-24 z 19. januára 2020. Zhoda predpokladov tých, ktorí sme 14 rokov bojovali za odtajnenie vyšetrovacej správy so skutočnosťami, vyplývajúcimi zo správy, je priam fascinujúca s jedinou výnimkou. Ani len vo sne sme nemohli [...]

Šokujúce odhalenie: čo sa stalo An-24 19. januára 2006? 1. časť.

05.08.2020

Verejnosť sa dočkala zverejnenia vyšetrovacej správy z leteckej katastrofy vojenského lietadla An-24 z 19. januára 2006. Nie každý chce čítať masívne množstvo stoviek strán, pričom ďalšie stovky zostali nezverejnené. Nie každý rozumie tomu, čo tam je napísané. Zverejnenie bolo prvým predpokladom na to, aby sa expertom zvonka umožnil náhľad do útrob správy. A aby [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 596778x
Priemerná čítanosť článkov: 3243x

Autor blogu

Kategórie