Založ si blog

Čo hovoria fakty? Celá EÚ: bezprecedentne najviac infikovaných, aj obetí na svete (aktualizované).

V rámci manipulatívnej politiky nám médiá hlavného prúdu veľmi radi podsúvajú štatistické údaje o „sile“ a „výkonnosti“ ba výnimočnosti EÚ. Je čas pozrieť sa na to, čo hovoria o COVID-19 k dnešnému dňu (27. marca na obed) štatistiky o počte nakazených, počte obetí, percente obetí z nakazených, počet nakazených na obyvateľa a počte obetí na obyvateľa, keď zoberieme celú EÚ. A čísla sú doslova hrozivé.

V čase písania tohto blogu (doobeda 27.3.) dosiahol počet infikovaných v rámci celej EÚ masívnu hodnotu bez drobných 259 tisíc ľudí. To je 3,16 násobok počtu infikovaných v Číne. V prepočte je infikovaný jeden z 1 730 všetkých obyvateľov únie. V Číne je to len jeden zo 17,43 tisíc. To je 10 násobne viac v EÚ v porovnaní s Čínou, ale aj 3,3 násobok v porovnaní s inou úniou: Spojeným kráľovstvom, 2,2 násobne viac v porovnaní s USA a 82 násobne viac v porovnaní s nenávideným Ruskom.

Slovensko je na tom (zatiaľ) s jedným infikovaným na viac ako 20 tisíc obyvateľov veľmi dobre. Lepšie sú na tom už iba 3 štáty – Maďarsko, Poľsko a Bulharsko. Tá najlepšie správa je, že ešte (zatiaľ) nemáme ani jedinú obeť, rovnako ako Lotyšsko a Malta. Najhoršie na tom je Luxembursko s jedným infikovaným na 423 obyvateľov. Až po ňom je Taliansko s infikovaným každým 750-tym obyvateľom. Hneď po ňom nasleduje Česká republika s jedným infikovaným na 800 obyvateľov, ktorá z „medailovej“ pozície odsunula na 4. miesto Španielsko s jedným infikovaným na 812 obyvateľov, v malom odstupe s ďalším susedom, Rakúskom s jedným infikovaným na 1 230 obyvateľov. Platí úmera, čím vyspelejší štát, čím nafúkanejší a arogantnejší vládcovia, tým je číslo horšie.

V rámci celej EÚ dosiahol počet obetí takmer 15 660 a počet stále rapídne stúpa. To sú násobky Číny, kde už počet stagnuje. Úmrtnosť v rámci celej EÚ je až hrozivých 6% z infikovaných. V rámci celej EÚ Zomiera jeden z 28 565 obyvateľov tohto umelého spoločenstva, zatiaľ čo v Číne zomrel 1 z asi 435 tisíc obyvateľov. V Taliansku je jedna obeť na asi 7 350 obyvateľov (zomrelo viac ako 10,2% infikovaných) a v Španielsku na 10,75 tisíc obyvateľov. Veľký počet infikovaných, blízko priemeru EÚ zomiera aj vo Francúzsku a Holandsku, pričom všetky vyspelé pôvodné štáty EÚ s vysokým množstvom migrantov, majú jedného nakazeného na pár tisíc obyvateľov, čiže vysoké čísla. V porovnaní so Spojeným kráľovstvom, kde ide (zatiaľ) o jednu obeť na 117 tisíc obyvateľov (to sa môže práve správaním Londýna a Birminghamu rýchlo zmeniť), ale v Rusku na 49 miliónov obyvateľov. Tu sa zatiaľ ukazuje iná úmera. Čím kvalitnejší a pružnejší zdravotný systém, čím disciplinovanejší a tradicionalistickejší obyvatelia, tým v prepočte menej obetí. Vynechané sú mikroštáty ako San Marino, Lichtenštajsko, alebo Andorra, kde je počet infikovaných aj obetí na počet obyvateľov naozaj masívny.

Je jasné, že infikovaní aj obete stúpajú a nikde sa viac nepotvrdzuje, že štatistika je len súbor nepresných čísiel. Už v čase publikovania tohto materiálu budú čísla o niečo zmenené a budem len dúfať, že počet obetí sa zastaví a u nás zostane na nule. Lenže by bolo načase, aby domáci agenti toho spolku, ktorý ako celok totálne a fatálne zlyháva, na chvíľu prestali ospevovať tento spolok nebezpečných, neschopných a zbytočných. A začali uvažovať o prestupe do iného fanklubu potom, keď tento projekt EÚ oprávnene skrachuje a odíde na smetisko dejín aj so všetkými arogantnými, neschopnými, nafúkanými, prebytočnými, zbytočnými a vysoko preplatenými darmožráčmi.

A ostatní si hlavne zachovajme pokoru pred tým, čo nedokážeme ovplyvniť. A poučenie z toho, čo môžeme a budeme musieť zmeniť. A vytvoríme si ako náhradu niečo, čo nebude ani náznakom umožňovať diktatúru, vydieranie, korumpovanie, potláčanie slobody vyjadrovania, podpory mediálnej manipulácie. A čo bude veľmi lacné a veľmi užitočné ako platforma na komunikáciu suverénnych partnerov a priateľov, čiže reprezentácií suverénnych národných štátov.

Časť koaličných ministrov musí veľmi nenávidieť svoj štát a pohŕdať našou štátnosťou

13.08.2020

Nikto ani netuší, aké devastačné sociálno-ekonomické dôsledky budú mať neschopnou nevládou prehnané likvidačné nevládcovské opatrenia, ktoré sa prejavia až niekedy na jeseň. Nevládcovia majú predsa k dispozícii možnosť obrovského zadĺženia budúcich generácií, likvidáciou našej suverenity. Skočili na lep, prečo by sa trápili, nedávajú svoje. Tvrdenie [...]

Šokujúce odhalenie o funkčnom radare. Prečo je nutné obnoviť vyšetrovanie katastrofy An-24? 2. časť.

07.08.2020

Pripájam priame pokračovanie môjho predchádzajúceho blogu o šokujúcich odhaleniach expertného posudku Vyšetrovacej správy katastrofy vojenskej An-24 z 19. januára 2020. Zhoda predpokladov tých, ktorí sme 14 rokov bojovali za odtajnenie vyšetrovacej správy so skutočnosťami, vyplývajúcimi zo správy, je priam fascinujúca s jedinou výnimkou. Ani len vo sne sme nemohli [...]

Šokujúce odhalenie: čo sa stalo An-24 19. januára 2006? 1. časť.

05.08.2020

Verejnosť sa dočkala zverejnenia vyšetrovacej správy z leteckej katastrofy vojenského lietadla An-24 z 19. januára 2006. Nie každý chce čítať masívne množstvo stoviek strán, pričom ďalšie stovky zostali nezverejnené. Nie každý rozumie tomu, čo tam je napísané. Zverejnenie bolo prvým predpokladom na to, aby sa expertom zvonka umožnil náhľad do útrob správy. A aby [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 596738x
Priemerná čítanosť článkov: 3243x

Autor blogu

Kategórie