Založ si blog

Jednotka kandidátky OĽANO sa zastala hovorcu Mikasa (Matoviča): „už iný nebude“.

Tak sme sa od jednotky kandidátky zlepenca individuí dozvedeli, že náš nevládca „už iný nebude, on je už taký, aký je“. Pedagogická kvalifikovanosť a erudovanosť z toho výroku priam srší. Prvý výrok a hneď perla. Inými slovami: „On už zostane sociopaticky posadnutý Facebookom“. Alebo: „On už zostane večným rebelom, nevhodným na vládcu“. Isteže, ak vládca trávi dlhé hodiny písaním statusov a odpovedaním svojmu fanklubu, nemá kedy vládnuť. Máme potom veriť tomu, že to tak zostane? Veď on je už taký: autista, postihnutý, chránený. Ale inak je geniálny, taký unikátny a našský. Keď treba, tak jeho objav, jeho jednotka to zvládne. Veď ona vie, čo treba robiť, keď odutý žiačik maznáčik ujde na záchodík, aby sa tam vyplakal z pokarhania v žiackej knižke.

LEN ON, náš nevládca má právo urážať masy ľudí, ktorí s jeho opatreniami nesúhlasia. Len jeho nemožno kritizovať, teda podľa neho urážať. Mnohí pritom rovnako, ako ja uznávajú, že opatrenia boli a sú nutné. Nikto nemá recept, nikto nemohol byť pripraveným. Lenže opatrenia nemôžu byť neadekvátne, prehnané, dlhotrvajúce, protiústavné, diskriminačné, terorizačné. A nemožno sa chváliť, že niekto má iba 28 obetí vírusu, keď fakty a tie najprimitívnejšie štatistiky ukazujú iné hrozné čísla. Podľa mojich výpočtov nám k 21. máju 2020 na Slovensku zomrelo priemerne o 6 ľudí denne viac, ako bol priemer v predchádzajúcich 4 rokoch. Vtedy bola ročná priemerná úmrtnosť pomerne vyrovnaná. Máme vyše 2300 úmrtí nad dlhoročný priemer. Neraz mladých ľudí nechal zomrieť len preto, aby dosiahol prvenstvo v jedinej kategórii, v COVIDe. Pričom je jasné, že príčiny nízkej infikovanosti u nás sú niekde úplne inde. Už som o tom písal v niekoľkých blogoch. Koncentráky spôsobili opak: vyššiu infikovanosť. Ak odhalili 6 prípadov, tak 5 z nich mohlo byť obeťami spolucestujúceho. Falošní agenti protištátok za ochranu väčšiny neprotestujú, iba kvičia o „neľudskosti“ voči Rómom.

Tie čísla obetí navyše idú na konto tejto vlády, ktorá vládla väčšinu obdobia s COVIDom. Ukazuje sa, že všetky dodatočné nadpriemerné denné úmrtia sú signifikantné až za posledné dva mesiace. To je priemerne najmenej 15 dodatočných úmrtí za deň. Zo 145 denne v predchádzajúcich rokoch na najmenej 160 denne od druhej polovice marca. Treba si počkať, ale trend je tu.

Náš nevládca má aj ďalšiu zábavku v rozdeľovaní a protiústavnom diskriminovaní ľudí. Za objekt si zvolil ľudí, ktorí zarábajú v zahraničí. My si predsa odídeme do zahraničia, doma sa potom hráme na boháčov a pochopiteľne máme zostať tam, kde platíme dane, aby sme polobohovi nenávistníkov nekazili jeho víťazstvo. Veď si tu prichádzame nezodpovedne infikovať ľudí, najmä svojich najbližších. Ficovláda pred 11 rokmi zničila dopravné letectvo na Slovensku a to ešte netušili ako tým dnes pomôžu zvíťaziť nevládcovi. Mali šancu zachrániť dobre sa rozbiehajúceho prepravcu. Vtedy som doma zarábal asi o 20% menej ako teraz vonku a platil som dane doma. Po krachu som približne 80% čistého nosil na Slovensko a asi 20% míňal na život vo vynútenom zahraničí. Isteže, väčšinu daní teraz platím v cudzine, len malú časť platím aj doma. Tie dane, ktoré svojou neschopnosťou len v dopravnom letectve za 11 rokov stratila ficovláda, mohli hravo zaplatiť vynovenie všetkých župných nemocníc, aj pozlátenie operačných stolov. Stačilo vyhodiť zopár neschopných cudzincov z vedenia firmy a poradiť sa s Lotyšmi. Rovnaký pomer míňajú resp. vozia domov z Rakúska a inde opatrovateľky, murári, kuchári, opravári, predajcovia… My, zlí ohrozovatelia. Nehovorím za všetkých, každý prípad je individuálny. Pritom viem, že väčšina voličov Smeru aj OĽANO, sú poctiví, čestní ľudia, ktorí nemali koho voliť.

Priživovaním primitívnej závisti a zlosti svojho fanklubu nevládca-hovorca nielen rozdeľuje ľudí, ale dokazuje aj svoju ekonomickú negramotnosť. Je jeho vecou aby svojim jednoduchom vysvetlil, že keď už nič iné, tak týmto ľuďom aspoň nemusí platiť sociálne dávky, že každý z nás platí do štátnej kasy dane spotrebou väčšiny svojich príjmov na Slovensku. Namiesto toho sa rozhodol napĺňať zopár zločinov z trestného aj občianskeho zákonníka (nechám to na expertov v práve). Aby priživoval obdiv k sebe a tie najprimitívnejšie negatívne emócie v kruhoch svojho pevného jadra, ktoré nie je až také veľké. Ukázal to výsledok OĽANO v eurovoľbách. Otázka znie: dokedy mu to budú trpieť tí z oklamaných, ktorí si napriek vyosenosti svojho premiéra, hovorcu úradníka, zachovávajú racio?

Môže sa totiž ľahko stať, že po devastácii ekonomiky a domácich živnostníkov nevládcom-hovorcom opatreniami, ktoré išli pri veľmi nízkej infikovanosti vysoko nad rámec adekvátnosti, bude mnoho rodín živených práve tými, ktorí zarábajú vonku. Lebo tie štáty si ani pri vysokom náraste domácej nezamestnanosti nebudú môcť dovoliť zbaviť sa našich opatrovateliek, alebo murárov.

Múdre národy si na svoje čelo volia vysoký nadpriemer, nie najhlbší podpriemer. Zmúdrime konečne!

18.10.2020

V predchádzajúcej garnitúre bol smiešnym jeden neschopný a netalentovaný politik, vtedy protokolárne druhý najvyšší predstaviteľ. Dnes od prvej chvíle nástupu do funkcie protokolárnej trojky, ale mocenskej jednotky, žezlo politického šaša prevzal iný politik. Jeho bruselské extempore bolo len vyvrcholením reťazca politických pochybení, šaškovania, nerozhodnosti, [...]

Tragédia: 29. februára 2020 sa zopakoval „Víťazný február 1948“?

16.10.2020

Takmer presne pred rokom som vo svojom blogu varoval, že sa môže zopakovať to, čo je v nadpise. Uviedol som analytické konštatovanie, že nadnárodnej oligarchii už nestačí finančno-ekonomická, legislatívna, korupčno-mediálna a politická moc. Oni potrebujú ovládnuť posledné mocenské piliere: bezpečnostné, to znamená vrátane spravodajských, aj justično-represívne [...]

SIS s praktikami ŠtB! Inkvizičné súdnictvo! Už nám úplne hrabe? Zobuďme sa! To je návrat totality.

14.10.2020

Súdy nesmú mať právo odsudzovať na základe ideologického presvedčenia sudcu. Prokuratúra nesmie mať právo protiústavne prenasledovať a postihovať za názory, je vrcholne neprofesionálne, ak namiesto nevyvrátiteľných faktov uplatňuje pri obvineniach emócie. Ani spravodajské orgány nemajú právo chrániť záujmy privilegovanej šľachty v medzinárodných organizáciách, [...]

Pápež František

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov

21.10.2020 20:20

V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež.

Juraj Blanár

Poslanci zvolili Blanára za podpredsedu parlamentu

21.10.2020 19:53

Blanára na tento post navrhol Smer, pozíciu si nárokoval na základe výsledkov parlamentných volieb po Pellegriniho odchode zo strany.

Jaroslav Naď

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

21.10.2020 18:44

Z pohľadu vojenských výdavkov na obyvateľa zaplatí každý občan Slovenska v roku 2020 na obranu 16 500 dolárov.

Hatice Cengizová

Snúbenica zavraždeného novinára Chášukdžího zažalovala korunného princa Saudskej Arábie

21.10.2020 18:13

Okrem korunného princa Muhammada bin Salmána sa trestné oznámenie vzťahuje aj na ďalších viac ako 20 osôb.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 729297x
Priemerná čítanosť článkov: 3456x

Autor blogu

Kategórie