Založ si blog

„V krízových časoch inteligentní ľudia hľadajú riešenia, idioti hľadajú vinníka. „

Citát velikána si dovolím doplniť: „a zločinci hľadajú príležitosti“. Slová v nadpise vyslovil nemecký komik, humorista a filmár Vicco von Bülov, známy ako Loriot. Akoby hovoril o našom nevládcovi, hovorcovi Mikasa. Jeho citát mi práve dnes pripomenul kamarát, s ktorým sme na úplne opačných koncoch politickej orientácie. Trafil do čierneho. Nedovoľme ďalší zločin eurobyrokracie, spoločné ručenie za dlhy v rámci celej EÚ. Nikdy a za žiadnu cenu. Bude to najväčší zločin storočia, rovnaký ako spáchal Hitler v 20. storočí.

Na obzore sa črtá ďalší zločin nevládcu a najskorumpovanejšej vlády histórie našej vlasti, pretože je skorumpovaná absolútne (nižšie sa dočítate, prečo to tvrdím). Tento zločin bude potrebné razantne odmietnuť. Eurobyrokrati, ktorí zlyhali vo všetkom, čo doteraz robili, ktorí na začiatku koronakrízy robili protiopatreniami naprieky národným štátom, teraz vnucujú Nemcom, aby ručili za dodatočné dlhy južanských štátov. Zatiaľ „iba“ 500 miliárd eur. Chcú ísť ďalej a vnútiť spoločné ručenie za dlhy v rámci celej EÚ. Teda ručenie zodpovedných za nezodpovedných. Zdanlivo lákavé. V skutočnosti nás chcú všetkých zaviazať, aby sa za žiadnu cenu nedalo uniknúť. Bude Sulík znovu principiálny a postaví sa proti spoločným záväzkom a ručeniu EÚ? Budeme žiť len zo svojho, prikrývať sa takou perinou, na akú máme? A Sulík si napriek kolaborantom, ktorých dosadil do funkcií, zachová aspoň česť ekonóma a principiálneho politika?

Bruselskí eurobyrokrati vycítili príležitosť posilnenia moci svojich chlebodarcov, nadnárodnej oligarchie. Každý vidí brutálne ekonomické dôsledky ekonomických výpadkov, nárast nezamestnanosti, ktorý (ne)vládca Matovič COVIDom spôsobí. Brusel už zistil výhody strachu más pre tzv. „záujmy EÚ“. Im ide o vyvolávanie strachu, strašenie terorom, ukazovanie svalov moci. Preto strach budú priživovať a už teraz preventívne strašia druhou vlnou COVIDu. Ak sa náš (ne)vládca pripojí, aj na to máme paragraf v našom národnom trestnom zákone. Ak nás zaviaže spoločným ručením, pôjde o absolútnu korupciu. Pôjde totiž o korupciu zo strany eurobyrokracie, keď si nás budú kupovať našimi peniazmi, našim ručením. Rozdeľovať korupčné peniaze budú totiž oni, ktorí tým získajú absolútnu moc nad vazalskými kolóniami. Ak sa nenájde žalobca, nebude ani sudca. Hneď je jasnejšia zaťatosť okolo politickej nominácie generálneho prokurátora.

Uvedomme si, toto je VOJNA, tu ide o štát(y) a štátnosť. Túto vojnu vedie eurobyrokracia, v skutočnosti lokaji nadnárodnej oligarchie v ich pozadí, proti národným štátom. Všade na svete sa podpora vazalstva nazýva vlastizradou. Teraz zistili, ako sa dá COVID zneužiť na dosiahnutie ich zákerných cieľov. O širšom probléme som písal v blogu 8. mája, na deň iného zneužitého víťazstva. https://petersvec.blog.pravda.sk/2020/05/08/poucime-sa-konecne-z-historie-odkaz-vitazstva-nad-nacizmom-s-pouzitim-zdraveho-sedliackeho-rozumu/

Dnes by sme potrebovali pevnú, odvážnu, vlasteneckú vládu. Ľudia navolili presný opak, je to šialenstvo. Je mi ľúto tých, ktorí sa nechali oklamať marketingovými podvodmi neschopáka predsedu vlády, ktorý sám seba dobrovoľne degradoval iba na hovorcu Mikasa v jeho úzkom videní hygienika, nie politika-stratéga. Stratég potrebuje komplexné videnie problému, najmä jeho závažnejšie skryté aspekty. (Ne)vládca privádza národ do záhuby. Z tej sa budeme spamätávať oveľa dlhšie roky ako iní. Tak, ako v rozbehu leteckých prepráv po krachu SkyEurope Airlines, keď sme na dosiahnutie roka 2008 potrebovali 11 rokov, kým iní 3 až 4 roky. Nevyčítam to tej mase voličov, ktorá sa nechala podviesť marketingovými trikmi hovorcu Mikasa, len nech sa poučia. Všetci a navždy. Nikdy nevoľme amatérov a nepolitikov! Lebo potom máme nevládu! Je jasné, že som ich nevolil. Zatiaľ ani ja nemám koho.

Preto nabudúce dobre premýšľajme, či ešte raz zveríme vládu nepolitikom, šarlatánom, šašom, kolaborantom, agentom cudzích záujmov. Práve to je tá najvážnejšia systémová korupcia, kamuflovaná rečami o boji proti korupcii. Možno platí, že každá moc korumpuje. Ale iba moc v rukách slabochov, sluhov cudzích záujmov, kolaborantov, zbabelcov neschopných prijať rozhodnutie a teda riziko, o to viac moc v rukách posadnutých sociopatov, korumpuje absolútne aj vtedy, keď samotná moc nie je absolútna. Uvedomujem si, že môj blog si prečíta málo ľudí, nenávistnícke, nepremyslené a neraz sociopatické komentáre premiéra si čítajú státisíce. Ale za zamyslenie by týchto pár riadkov mohlo stáť.

Otázkou zostáva, kde potom vziať zdroje. Radikálne znížme poplatky do EÚ. Zoberme zdroje heterofóbom, poskytnime ich heterofilom, ktorí tvoríme 97% spoločnosti, aj keď časti normálnych pod takom premývania mozgov prepína. Ušetrime na zrušení všetkých dotácií protištátkam, presadzujúcim nezmysly. Zaveďme vysoké dane na všetky skryté metódy mediálnej korupcie z eurofondov, propagujúce europrojekty a likvidujúce slobodu vyjadrovania. Keď budú chcieť kompenzovať, pri 80% dani nám budú ešte výdatnejšie prispievať. Zdaňme tých cudzích výpalníkov, ktorí nehorázne zarobili na koronakríze. Obchody našich malých živnostníkov boli pozatvárané, ich zahraničné siete veselo fungovali. Zaveďme protimonopolné dane na všetky telekomunikačné kartely cudzích mobilných operátorov, ktoré tiež brutálne bohatnú.

Výpalníci budú chcieť svoje výnosy vyviezť do domovských štátov. Z uvalených vysokých transakčných daní zachráňme tých, na úkor ktorých nehanebne ryžovali. Zahraničným výpalníkom môžeme dať alternatívu a umožniť im poskytnutie polovice výnosov na spoločensky potrebné charity, z ktorých sa zaplatia prístroje pre verejné nemocnice, ich rekonštrukcie, zlepšenie vybavenia. Ak by sa domáhali „spravodlivosti“ pod vyhrážkami súdov, potom im budeme nútení umožniť platenie korupcie homofilným mikromenšinovým presadzovateľom cudzích hodnôt, politickým protištátnikom a kolaborantom. Ibaže, my môžeme urobiť rafinované protiopatrenie. Na tieto domáce cudzie spravodajské centrá môžeme uvaliť heterofilnú daň. Aspoň 80%-nú. Aj na západné príjmy cudzích agentov, keď nám tak túžia prinášať liberálne hodnoty. V jej názve sa tiež inšpirujeme od ich vzorov. Takto získané sumy použime na starostlivosť o starcov v opatrovateľských službách, na rozvoj športovísk pre mladých a kompenzáciu strát domácich fitnesiek. Časť z toho nech ide pre mladé rodiny, ktoré kruto doplatia na krízu. Hlavne použime tvorivosť a učme sa od múdrych politikov z ich domovských štátov. Poskytujú nám oceány inšpirácie. Ak nie teraz, tak raz po predčasných voľbách.

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

sas, saska, sulik

Sulík: Máme ambíciu mať najlepší program, budeme o ňom ešte diskutovať

06.06.2023 11:46

Sulík predstavil beta verziu programu v oblasti školstva, vedy a výskumu, kultúry a osobných slobôd.

trnavskí colníci, falzifikáty drogérie, prací prach

Trnavskí colníci zaistili falzifikáty drogérie za 7000 eur. Podvodník pôsobil na internete

06.06.2023 11:40

Predávajúci cez sociálne siete ponúkal falzifikáty pracích práškov, gélov, šampónov a čistiacich prostriedkov.

Ukrajina Rusko priehrada Kachovka evakuácie uarus

Expert: Zničenie Kachovky hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom

06.06.2023 11:27

Voda podľa Zdeňka Kríža z Masarykovej univerzity poškodí ruské obranné postavenie.

Alkohol za volantom, vodič s tromi promile,

Neprekážalo mu poškodené koleso ani množstvo policajtov. Muž v Šamoríne nafúkal viac ako tri promile

06.06.2023 11:00

Polícia v Trnavskom kraji zadržala cez víkend dokopy troch vodičov pod vplyvom alkoholu, ktorí mali viac ako jedno promile.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1160266x
Priemerná čítanosť článkov: 4428x

Autor blogu

Kategórie