Založ si blog

Sloboda je najposvätnejšou hodnotou. Národná sloboda znamená štátnosť, suverenitu. Minimalistický program suverenizmu.

Predkladám jeden z blogov, ktorý mal vyjsť už na začiatku týždňa. Nedalo sa. Stal som sa opakovane terčom útoku nejakých cenzorov, ktorí vytvorili „chybu certifikátu“. Konali experti z kruhov, ktoré „demokraticky“ dosadili bábku na prezidentský stolec, rovnakých kolaborantov cudzích záujmov z rovnakého protištátneho hniezda protislovenských agentov v Europarlamente. Stačilo zmeniť písmenko. To, čo svojho času robili rušičky proti Hlasu Ameriky, dnes robia IT experti na diaľku zmenou znaku v prístupovej ceste. Podstata je o tom istom, o slobode: slova, vyjadrovania, názoru. Sloboda je najposvätnejšia hodnota a nemá nič spoločné s liberalizmom, ani so stranami, ktoré ju majú v názve. Slobodu treba žiť. Pre národ je sloboda vyjadrená štátnosťou, suverenitou. Opak je diktát, nesloboda, vydieranie, vynucovanie, potláčanie, neraz teror.

Nie som ani zďaleka jediný občan, ktorý v posledných parlamentných voľbách nemal koho voliť. Ešte v októbri som písal blog o mojich prioritách pri rozhodovaní o subjekte, ktorý spĺňa aspoň základné kritériá etatickej strany, pre ktorú je bližšia košeľa ako kabát. V princípe je mnou hľadaný subjekt definovaný tézou, ktorá charakterizuje všetky štáty na svete s normálnymi vládami. Pre podmienky Slovenska je vyjadrená ako „Slovensko na 1. mieste“. Tento prístup vonkoncom neznamená izoláciu. Znamená národnú slobodu v tej najkoncentrovanejšej podobe. V nasledujúcich riadkoch pripomeniem minimalistický program suverenizmu, ako aj ďalšie aspekty. Čím je aktuálna téma volieb len o niečo nad 100 dní po prevzatí mocou novou vládou? Realitou neslobody, diktátu. Pripravenosť si v stave mediálnej totality a oligarchického monopolu zdrojov financovania politických strán vyžaduje čas prípravy.

Jedným z rozhodujúcich aspektov, ktoré som si všímal bolo preto financovanie nádejného subjektu zo zdrojov, ktoré nie sú oligarchické. Teda nepredstavujú budúci záväzok voči sponzorovi. A ktoré nie sú zahraničné, čiže nie je za nimi sponzorovanie vnucovania cudzích hodnôt. Také subjekty sú protištátne. Ich cieľom je služba tým záujmom, odkiaľ pochádzajú zdroje. Ich zámerom je rozvrat našej spoločnosti, likvidácia našich tradícií a najmä oslabovanie našej štátnosti. Akčná skupina spoluzakladateľov štátnosti v roku 2017 zverejnila dokument s názvom „Nitrianska deklarácia“ (www.nitrianskadeklaracia.sk). Pripravila tiež realistický viaczdrojový alternatívny model férového financovania bez oligarchického vydierania. Tento bol predstavený záujemcom. Krátkosť času neumožnila realizáciu ďalších krokov. Neurobme rovnakú chybu nepripravenosti.

Z pohľadu už spomenutej skupiny najvýznamnejším aspektom bolo vytvorenie konceptu akéhosi minimálneho programového menovateľa, akceptovateľného pre voličskú skupinu, ktorá sa dá definovať ako etatisti, patrioti, suverenisti, vlastenci, čiže „Slovenskí patrioti a suverenisti“. Tento koncept si nestihla osvojiť žiadna vznikajúca, ani tradičná vlastenecká strana. Niektorí z dôvodu nezáujmu, iní z dôvodu preťaženosti prozaickými predvolebnými problémami. Nasledujúcich pár bodov predstavuje platformu, na ktorej bude možné spojiť politické strany ideálne s národným, kresťanským a sociálnym pilierom do jednej volebnej strany. Tak, aby neprepadli hlasy voličov, ktorí nemali koho voliť. Bolo ich takmer 400 tisíc. Bol by to tretí najsilnejší subjekt. Víťaz by mal oveľa menej mandátov. Dnes by sme tu nemali nevládu, sociálno-ekonomické dôsledky COVIDu by boli oveľa menšie, vo vláde by sme nemali toľko liberálnych extrémistov.

1/ Slovensko na 1. mieste neznamená izoláciu. Sebavedomé štáty sa vedia dohodnúť.

2/ Partnerstvo a spolupráca vzniká iba medzi suverénnymi štátmi, inak je to diktát.

3/ Suverenizmus, tradicionalizmus, väčšinová normálnosť, pre ktorú udržanie a rozvoj štátnosti je najvyššia hodnota a základný národno-štátny záujem.

4/ Nulová tolerancia voči všetkým protiprávnym aktivitám, aj nelegálnej migrácii.

5/ Odstránenie monopolu cudzích subjektov v strategicky dôležitých oblastiach, zabezpečujúcich ochranu života a zdravia, základné potraviny, bývanie a energie.

6/ Opatrenia pozemkovej a produkčnej reformy na zatraktívnenia rozvoja vidieka, ktoré umožnia obnovu maximálnej miery sebestačnosti v základných potravinách.

7/ Zdržanlivá a vyvážená vnútorná aj zahraničná politika, odmietajúca zabíjanie, kradnutie, podvody, klamstvá, aj ideologickú nenávisť.

8/ Právo na poctivý príjem za poctivú robotu, umožňujúci poctivý a slušný život, bez strachu o budúcnosť.

9/ Normálnu rodinu tvorí mama, otec, deti, starí rodičia, vnuci, pravnuci.

10/ Európske, teda nami vyprodukované dotácie, výlučne pre usadených domácich roľníkov.

11/ Rozhodujúcou funkciou štátu je ochrana jazyka a kultúry štátotvorného národa.

12/ Suverénne a integrované ozbrojené sily a zbory na ochranu pred vonkajšími aj vnútornými bezpečnostnými ohrozeniami, so silnými záložnými prvkami.

Doplnené o povolebný bod, ktorý vyplýva z neuveriteľnej konjunkturálnej naivity a inklinácie k politickej korupcii súčasného víťaza volieb.

13/ Akceptovanie menšín s červenými čiarami, odvodenými z rešpektu k štátnosti, odmietania provokácií a iredenty, ako aj korupcie privilégiami.

Výrazným aspektom akceptovateľného programu pre nás, hrdých a čestných vlastencov má byť hodnotové zameranie, vychádzajúceho z geopolitického realizmu. Vo vzťahu k EÚ by sa jeho základom malo stať presadzovanie zásadnej reformy EÚ v smere jej radikálnej decentralizácie a návratu všetkých uzurpovaných pilierov štátnosti do kompetencie národných štátov. Vo vzťahu k NATO je pre malé štáty ideálna politika obrannej úspornosti a minimálnej angažovanosti v expedičných operáciách s cieľom realistického presadzovania návratu NATO do formy deklarovaného obranného zamerania organizácie. Slovensko nemá a nikdy nemalo dôvod budovať svoje ozbrojené sily pre NATO. Ozbrojené sily sa budujú pre vlastnú obranu. Vždy, bez výnimky. To je jeden z aspektov, pilierov suverenity, čiže slobody. Nepodliehajme diktátu, manipulácii.

Odmietnime nesystémovosť a anarchizmus, ktorého sme svedkami v USA a v západnej Európe. Tento sa pod súčasnými vládcami môže ľahko preliať aj k nám. Všetky uvedené tézy definujú zameranie na politické hodnoty a priority, ktoré ako programovo unikátny, autentický a od oligarchických zdrojov nezávislý politický realizmus a suverenizmus na slovenskej politickej scéne v tomto čase naďalej jednoznačne absentujú. Je to o slobode, ktorú už znovu nemáme.

https://petersvec.blog.pravda.sk/2019/10/18/slovensko-na-1-mieste-neznamena-izolaciu-minimalisticky-program-suverenizmu/

Časť koaličných ministrov musí veľmi nenávidieť svoj štát a pohŕdať našou štátnosťou

13.08.2020

Nikto ani netuší, aké devastačné sociálno-ekonomické dôsledky budú mať neschopnou nevládou prehnané likvidačné nevládcovské opatrenia, ktoré sa prejavia až niekedy na jeseň. Nevládcovia majú predsa k dispozícii možnosť obrovského zadĺženia budúcich generácií, likvidáciou našej suverenity. Skočili na lep, prečo by sa trápili, nedávajú svoje. Tvrdenie [...]

Šokujúce odhalenie o funkčnom radare. Prečo je nutné obnoviť vyšetrovanie katastrofy An-24? 2. časť.

07.08.2020

Pripájam priame pokračovanie môjho predchádzajúceho blogu o šokujúcich odhaleniach expertného posudku Vyšetrovacej správy katastrofy vojenskej An-24 z 19. januára 2020. Zhoda predpokladov tých, ktorí sme 14 rokov bojovali za odtajnenie vyšetrovacej správy so skutočnosťami, vyplývajúcimi zo správy, je priam fascinujúca s jedinou výnimkou. Ani len vo sne sme nemohli [...]

Šokujúce odhalenie: čo sa stalo An-24 19. januára 2006? 1. časť.

05.08.2020

Verejnosť sa dočkala zverejnenia vyšetrovacej správy z leteckej katastrofy vojenského lietadla An-24 z 19. januára 2006. Nie každý chce čítať masívne množstvo stoviek strán, pričom ďalšie stovky zostali nezverejnené. Nie každý rozumie tomu, čo tam je napísané. Zverejnenie bolo prvým predpokladom na to, aby sa expertom zvonka umožnil náhľad do útrob správy. A aby [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 596718x
Priemerná čítanosť článkov: 3243x

Autor blogu

Kategórie