Založ si blog

Sloboda je najposvätnejšou hodnotou. Národná sloboda znamená štátnosť, suverenitu. Minimalistický program suverenizmu.

Predkladám jeden z blogov, ktorý mal vyjsť už na začiatku týždňa. Nedalo sa. Stal som sa opakovane terčom útoku nejakých cenzorov, ktorí vytvorili „chybu certifikátu“. Konali experti z kruhov, ktoré „demokraticky“ dosadili bábku na prezidentský stolec, rovnakých kolaborantov cudzích záujmov z rovnakého protištátneho hniezda protislovenských agentov v Europarlamente. Stačilo zmeniť písmenko. To, čo svojho času robili rušičky proti Hlasu Ameriky, dnes robia IT experti na diaľku zmenou znaku v prístupovej ceste. Podstata je o tom istom, o slobode: slova, vyjadrovania, názoru. Sloboda je najposvätnejšia hodnota a nemá nič spoločné s liberalizmom, ani so stranami, ktoré ju majú v názve. Slobodu treba žiť. Pre národ je sloboda vyjadrená štátnosťou, suverenitou. Opak je diktát, nesloboda, vydieranie, vynucovanie, potláčanie, neraz teror.

Nie som ani zďaleka jediný občan, ktorý v posledných parlamentných voľbách nemal koho voliť. Ešte v októbri som písal blog o mojich prioritách pri rozhodovaní o subjekte, ktorý spĺňa aspoň základné kritériá etatickej strany, pre ktorú je bližšia košeľa ako kabát. V princípe je mnou hľadaný subjekt definovaný tézou, ktorá charakterizuje všetky štáty na svete s normálnymi vládami. Pre podmienky Slovenska je vyjadrená ako „Slovensko na 1. mieste“. Tento prístup vonkoncom neznamená izoláciu. Znamená národnú slobodu v tej najkoncentrovanejšej podobe. V nasledujúcich riadkoch pripomeniem minimalistický program suverenizmu, ako aj ďalšie aspekty. Čím je aktuálna téma volieb len o niečo nad 100 dní po prevzatí mocou novou vládou? Realitou neslobody, diktátu. Pripravenosť si v stave mediálnej totality a oligarchického monopolu zdrojov financovania politických strán vyžaduje čas prípravy.

Jedným z rozhodujúcich aspektov, ktoré som si všímal bolo preto financovanie nádejného subjektu zo zdrojov, ktoré nie sú oligarchické. Teda nepredstavujú budúci záväzok voči sponzorovi. A ktoré nie sú zahraničné, čiže nie je za nimi sponzorovanie vnucovania cudzích hodnôt. Také subjekty sú protištátne. Ich cieľom je služba tým záujmom, odkiaľ pochádzajú zdroje. Ich zámerom je rozvrat našej spoločnosti, likvidácia našich tradícií a najmä oslabovanie našej štátnosti. Akčná skupina spoluzakladateľov štátnosti v roku 2017 zverejnila dokument s názvom „Nitrianska deklarácia“ (www.nitrianskadeklaracia.sk). Pripravila tiež realistický viaczdrojový alternatívny model férového financovania bez oligarchického vydierania. Tento bol predstavený záujemcom. Krátkosť času neumožnila realizáciu ďalších krokov. Neurobme rovnakú chybu nepripravenosti.

Z pohľadu už spomenutej skupiny najvýznamnejším aspektom bolo vytvorenie konceptu akéhosi minimálneho programového menovateľa, akceptovateľného pre voličskú skupinu, ktorá sa dá definovať ako etatisti, patrioti, suverenisti, vlastenci, čiže „Slovenskí patrioti a suverenisti“. Tento koncept si nestihla osvojiť žiadna vznikajúca, ani tradičná vlastenecká strana. Niektorí z dôvodu nezáujmu, iní z dôvodu preťaženosti prozaickými predvolebnými problémami. Nasledujúcich pár bodov predstavuje platformu, na ktorej bude možné spojiť politické strany ideálne s národným, kresťanským a sociálnym pilierom do jednej volebnej strany. Tak, aby neprepadli hlasy voličov, ktorí nemali koho voliť. Bolo ich takmer 400 tisíc. Bol by to tretí najsilnejší subjekt. Víťaz by mal oveľa menej mandátov. Dnes by sme tu nemali nevládu, sociálno-ekonomické dôsledky COVIDu by boli oveľa menšie, vo vláde by sme nemali toľko liberálnych extrémistov.

1/ Slovensko na 1. mieste neznamená izoláciu. Sebavedomé štáty sa vedia dohodnúť.

2/ Partnerstvo a spolupráca vzniká iba medzi suverénnymi štátmi, inak je to diktát.

3/ Suverenizmus, tradicionalizmus, väčšinová normálnosť, pre ktorú udržanie a rozvoj štátnosti je najvyššia hodnota a základný národno-štátny záujem.

4/ Nulová tolerancia voči všetkým protiprávnym aktivitám, aj nelegálnej migrácii.

5/ Odstránenie monopolu cudzích subjektov v strategicky dôležitých oblastiach, zabezpečujúcich ochranu života a zdravia, základné potraviny, bývanie a energie.

6/ Opatrenia pozemkovej a produkčnej reformy na zatraktívnenia rozvoja vidieka, ktoré umožnia obnovu maximálnej miery sebestačnosti v základných potravinách.

7/ Zdržanlivá a vyvážená vnútorná aj zahraničná politika, odmietajúca zabíjanie, kradnutie, podvody, klamstvá, aj ideologickú nenávisť.

8/ Právo na poctivý príjem za poctivú robotu, umožňujúci poctivý a slušný život, bez strachu o budúcnosť.

9/ Normálnu rodinu tvorí mama, otec, deti, starí rodičia, vnuci, pravnuci.

10/ Európske, teda nami vyprodukované dotácie, výlučne pre usadených domácich roľníkov.

11/ Rozhodujúcou funkciou štátu je ochrana jazyka a kultúry štátotvorného národa.

12/ Suverénne a integrované ozbrojené sily a zbory na ochranu pred vonkajšími aj vnútornými bezpečnostnými ohrozeniami, so silnými záložnými prvkami.

Doplnené o povolebný bod, ktorý vyplýva z neuveriteľnej konjunkturálnej naivity a inklinácie k politickej korupcii súčasného víťaza volieb.

13/ Akceptovanie menšín s červenými čiarami, odvodenými z rešpektu k štátnosti, odmietania provokácií a iredenty, ako aj korupcie privilégiami.

Výrazným aspektom akceptovateľného programu pre nás, hrdých a čestných vlastencov má byť hodnotové zameranie, vychádzajúceho z geopolitického realizmu. Vo vzťahu k EÚ by sa jeho základom malo stať presadzovanie zásadnej reformy EÚ v smere jej radikálnej decentralizácie a návratu všetkých uzurpovaných pilierov štátnosti do kompetencie národných štátov. Vo vzťahu k NATO je pre malé štáty ideálna politika obrannej úspornosti a minimálnej angažovanosti v expedičných operáciách s cieľom realistického presadzovania návratu NATO do formy deklarovaného obranného zamerania organizácie. Slovensko nemá a nikdy nemalo dôvod budovať svoje ozbrojené sily pre NATO. Ozbrojené sily sa budujú pre vlastnú obranu. Vždy, bez výnimky. To je jeden z aspektov, pilierov suverenity, čiže slobody. Nepodliehajme diktátu, manipulácii.

Odmietnime nesystémovosť a anarchizmus, ktorého sme svedkami v USA a v západnej Európe. Tento sa pod súčasnými vládcami môže ľahko preliať aj k nám. Všetky uvedené tézy definujú zameranie na politické hodnoty a priority, ktoré ako programovo unikátny, autentický a od oligarchických zdrojov nezávislý politický realizmus a suverenizmus na slovenskej politickej scéne v tomto čase naďalej jednoznačne absentujú. Je to o slobode, ktorú už znovu nemáme.

https://petersvec.blog.pravda.sk/2019/10/18/slovensko-na-1-mieste-neznamena-izolaciu-minimalisticky-program-suverenizmu/

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

S-400, letecká základňa Džankoj, Krym, vojna na Ukrajine,

Smrtiaca salva z ukrajinských nebies: Nezastaviteľné strely ATACMS rozkladajú ruské štíty ako nikdy predtým

13.06.2024 14:23

Za posledné týždne spustili Ukrajinci strelami ATACMS devastačnú smršť už niekoľkokrát.

Horská záchranná služba, Tatry

V Malom Dunaji sa topili šiesti ľudia, zasahoval aj vrtuľník

13.06.2024 13:47, aktualizované: 14:16

Na toku sa prevrátilo malé plavidlo. Jedna osoba sa ľahko zranila, ostatní sú v poriadku.

znásilnenie, žena, násilie, strach, agresia

Na ubytovni znásilnil 23-ročnú ženu. Muž sa priznal, hrozí mu 10 rokov za mrežami

13.06.2024 13:37

Policajti muža po čine vypátrali a zadržali.

Mark Rutte

Mark Rutte bude pravdepodobne novým šéfom NATO, uviedol fínsky prezident Stubb

13.06.2024 13:28

Okrem Rutteho je kandidátom aj bulharský prezident Klaus Iohannis.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1196642x
Priemerná čítanosť článkov: 4567x

Autor blogu

Kategórie