Založ si blog

Klamstvo a podvod: trvalá metóda vládnutia vlády podvodníkov.

Za pár mesiacov vlády dosiahli klamstvá vrchol v Bratislave, aj v Bruseli. Každý v politike stúpa tak dlho, až prejde do pádu. My letci, stúpame tak dlho, kým sa dostaneme na hranicu podľa plánu, nikdy nie nad hranicu schopnosti udržať ustálený let. A klesáme po dosiahnutí plánovaného bodu klesania, aby sme do destinácie bezpečne vyklesali. Moc a arogancia vládcov u nás neraz stúpali do pádu. Ibaže taký rýchly výstup ako súčasná vláda, ešte nedosahoval nikto v histórii. Presne to isté sa týka Bruselských diktátorov. Prejdime si zopár faktov.

Na úvod sa letmo dotknem podvodov s diplomovkami. Všetky odhalenia sú smutné, ale kvalita diplomoviek a poctivosť štúdia nie je vecou ani médií, ani parlamentu, ale univerzít. Aj tým s trápnymi menami a podozrivým pozadím zdrojov, vydali akreditáciu predchádzajúci vládcovia. Médiá nech láskavo čušia aspoň dovtedy, kým všetci unisono nezačnú žiadať diplomovku hradnej dámy. Nachytali predsedu parlamentu, aj predsedu vlády, aj zopár privilegovaných ministrov. Do uceleného zoznamu chýba protokolárne najvyššie eso. Nielenže nezávislé médiá čušia o možnom podvode, ale hradná dáma opakuje postupy dvoch protokolárne najvyšších, ktorých nedávno prichytili priamo pri čine. Aj oni poukazovali na údajný podvod bývalého predsedu parlamentu predtým, ako boli sami prichytení pri klamstve a podvode. Mediálni vydierači sa nemusia namáhať s lynčom, odo mňa sa vždy odpisovalo, teda nemal som od koho odpisovať.

Podvodníci a klamári z Bruselu najprv totálne ignorovali vírus, aby ho neskôr bravúrnym manévrom brutálne chceli zneužiť na posilnenie svojich privilégií a moci. Ku štyrom odvážnym štátom EÚ, odmietajúcich zviazanosť v dlhovej únii, sa žiaľ nepridali podvodníci z Bratislavy. A rovnakí mediálni a vládni podvodníci a klamári dodnes zatajujú, že v počte infikovaných sa EÚ nachádza aj po prepade ešte stále na významnej bronzovej priečke a od striebra ju zachránil len Brexit. Zato v počte obetí ju na striebornej priečke zatiaľ nikto neohrozuje. Smola, dlhé tri mesiace sa držali na neohroziteľnej zlatej priečke v obidvoch disciplínach, pričom v počte obetí ju o ňu len pred pár dňami obrali USA.

Podvod spáchalo protištátnikom riadené ministerstvo zahraničia tvrdením, že vo Veľkej Británii existujú dva zoznamy krajín, kde v jednom sme bezpeční a v druhom (do 20. júla) nebezpeční. Úrady a ľudí zaujíma len jediný zoznam. V ňom sme nebezpeční. Prečo? Lebo neschopní úradníci z ministerstiev zdravotníctva a MZV nekomunikovali a neanalyzovali. Za 14 dní od vydania opatrenia, v ktorom zaradili Veľkú Britániu medzi nebezpečné štáty mali nasledujúce štáty z pre Slovensko bezpečných vyšší alebo porovnateľný prírastok infikovaných v prepočte na obyvateľa, ako GB: Austrália, Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Chorvátsko, Island, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, ba aj EÚ ako celok. Briti si to zanalyzovali a urobili logický krok: reciprocitu. Išlo o neschopnosť, podvod a klamstvo našej vlády, ktoré za nedisciplinovanosť časti jadrových voličov jednej strany – Svedkov Matovičových, potrestala všetkých poctivcov. Až pred pár dňami priznali, že najviac infikovaných k nám prišlo z bezpečnej krajiny: z Českej republiky.

Nuž a podvod aj klamstvo sa usalašili aj na ministerstve obrany pod novým kindermanažmentom. O vyšetrovacom podvode pri katastrofe Mig-29 som už písal v predchádzajúcom blogu. Zámer vedenia rezortu v ochrane špecialistov vzdušných síl pred mediálnym lynčom je zdanlivo čestný a páčivý. Ale pochopme  preboha, tu ide o bezpečnosť lietania, tu ide o preskok z leteckého stredoveku do novoveku, o zlepšenie organizačnej kultúry! A tá sa nikdy nezvýši bez úprimnosti a pravdy pri odhaľovaní hĺbkových príčin nehôd! Bežný občan nemusí vedieť, že v minimálnom množstve paliva po prílete na letisko určenia musí byť zahrnutá aj dostatočná záloha na odlet aspoň na jedno záložné letisko, ba aj krátky manéver nad záložným letiskom. A až po tomto množstve sa pripočíta minimum  po dosadnutí, stále v stovkách litrov. Nevie ani to, že letisko určenia sa nemusí stať neschopným prijímať len z dôvodu počasia, ale z mnohých dôvodov. Čiže podhodená kostička od komisie, nefunkčný vlhkomer, nemal žiadny vplyv. Osobne som už pri 12 250 letoch nemohol pristáť na letisku určenia z dôvodu rozsiahleho požiaru na letisku, kedy by hasiči nemohli pomáhať lietadlám, lebo hasili terminál a autobusy. Inokedy to bolo zaliatie energocentrál vodou, ktoré vyradili všetky zariadenia od svetlometov po rádiostanice. Bolo to už aj poškodené auto na pristávacej dráhe, aj lietadlo v núdzi, ktoré nemohlo vyrolovať z dráhy. Hovorenie pravdy, odmietanie klamu a sebaklamu, to je vec kvality politického vedenia. Nie vojakov. Tí za to len platia, neraz životmi.

Vojaci sa musia prestať báť politikov, aj mediálnych supov, číhajúcich na vinníkov, aby vykonali mediálny lynč. Pri vyšetrovaní leteckej nehody sa už nikdy nesmú báť prokurátorov. Títo sú už dávno vo všetkých vyspelých štátoch ABSOLÚTNE vyradení z vyšetrovania leteckých katastrof. Aby v záujme pravdy na ceste za poučením (nie za hľadaním vinníka) aj zdanliví „vinníci“ mohli otvorene hovoriť pravdu, fakty. Prokuratúra nemá ŽIADNE PRÁVO zúčastňovať sa na vyšetrovaní leteckých katastrof!!! Iba v diktatúrach a v nevyzretých debilistanoch!!! Mohli by až vtedy, ak by pri odbornom vyšetrovaní vzniklo podozrenie z úmyselného trestného činu. Ani pilot sa nechcel zabiť, ani možno neskúsení ľudia v zabezpečovacích službách ho nechceli zabiť, nechceli ho ani vedome ohroziť, nechceli ani, aby ohrozil ľudí!!! Nehoda sa stala, už sa nikdy neodstane a môže slúžiť výlučne ako poučenie. Navždy a pre všetkých. Nesmieme hľadať vinníka, to nie je šoférovanie auta! To dokážu chápať aj laici.

Vyžiada si to odvahu, ale generalita a celá zostava letcov sa musí vo svojom vlastnom záujme postaviť za vyšetrovanie v smere odhalenia celej pravdy. Celou svojou váhou a autoritou. Všetci bez výnimky musia prestať podporovať klam a sebaklam, aj keby mala byť pravda nepríjemná. A musia ignorovať tradičnú krvilačnosť más, ktorá chce hry a čaká na podhodenie vinníkov aby mohli v ošiali z mediálnych škandálov zarevať „UKRIŽUJ“! Ak to vojaci urobia a odvážne priznajú pri novom vyšetrovaní pravdu, sám ich podporím a pred pomstou verejného hnevu budem chrániť. Aj toho chudáka pilota, ktorí sa v tom vyskytol. Nech to bolo z akýchkoľvek dôvodov. Buďme radi, že sa nikomu nič nestalo. Šrot sa odpíše, ale kultúra sebaklamstva a politikárčenia šarlatánov už dlhé desaťročia pácha brutálne škody, najmä morálne. A nech všetci odvážni profesionálni letci bez ohľadu na postavenie a funkciu trvajú aj na dovyšetrení ďalších katastrof pod kuratelou politických diletantov. Aj An-24!!!

Zastavme klamstvo a podvody na všetkých vládnych úrovniach, zbavme sa podporovateľov klamstva ako metódy vládnutia. Tak doma, ako aj v rámci budúcej radikálne decentralizovanej EÚ. Korupcia a klamstvo sú jednovaječné dvojičky. Táto vláda dosiahla za pár mesiacov vrchol v používaní klamstva ako metódy vládnutia a evidentne bola inšpirovaná bruselskými byrokratmi. Určite neprizná ani fakt, že nevládnutím, odovzdaním moci úradníkom, neschopnosťou, spôsobila brutálny prepad, zlynčovanie ekonomiky. Dal som len zopár príkladov z mnohých, otvorme si oči. Samotný prísľub zmeny nebol klamstvom, vládcovia nepovedali, že im ide o zmenu k lepšiemu. Zmena môže byť aj k horšiemu. Svoj sľub splnili. Ich prísľub zmeny bol sám osebe podvod. Prekvapuje od podvodníka?

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1202533x
Priemerná čítanosť článkov: 4590x

Autor blogu

Kategórie