Založ si blog

Ako poraziť totalitu? Prvý krok: masový bojkot manipulatívnych oligarchických médií!

Rozhodujúcou šiestou mocnosťou je mediálna manipulatívna moc. Táto moc je v rukách nadnárodnej oligarchie. Mediálna moc nie je znovu ani objektívna, ani nezávislá. Máme naspäť mediálnu oligarchickú totalitu presne rovnakého charakteru, akú sme mali pred rokom 1989. Nepomôžu ani štrajky, ani protesty. Protestmi umožníme mocným uplatniť svoj mocenský sadizmus. Štrajkami poškodíme ekonomiku, aj seba. Spôsobíme poškodenie zdravia, nedostatok služieb, zhoršenie zásobovania aj v základných komoditách. My, občania, páchame masochizmus a mediálna oligarchická mafia má naďalej oveľa viac, ako potrebuje. Pričom chudoba bežných ľudí sa prehlbuje a mocensko-oligarchická mafia nás ešte viac zotročuje.

Cesta efektívnej zmeny je jednoduchá a predsa ťažko dosiahnuteľná. Stačí mafiu zraniť tam, kde sa nachádza jej „Achillova päta“. Nachádza sa v nutnosti manipulovať vedomie ľudí cestou médií, reklám, filmového umenia, pseudo-zábavných programov, brakových seriálov, trápnych súťaží, cestou úplnej spodiny zábavy vo formátoch nazývaných „reality šou“. Stačí ich úplne prestať sledovať. Robím to roky a o nič som neprišiel. Všetky dôležité informácie získam inými cestami. Nepodstatné, ako aj zavádzajúce informácie aj relácie mi už dlhé roky vôbec nechýbajú. Bez podlej podprahovej manipulácie očividných klamstiev sa cítim oveľa slobodnejší.

Najdôležitejšou zložkou moci je nevolená moc vplyvu, moc nad vedomím ľudí, mediálna moc. Podstatou demokratickej spoločnosti je možnosť výberu, skutočnej voľby z viacerých možností na základe informovanosti tých, ktorí si vyberajú. Je naozaj ťažké povedať, či dnes vôbec niekde existuje demokracia, ako vôľa väčšiny v záujme väčšiny. Ak existuje, na Slovensko ešte nedorazila. Súčasný absolútny monopol etablovanej mediálnej moci, aký funguje vo veľkom množstve štátov, vrátane Slovenska, charakterizuje konštitučné totality. Vlastníckym charakterom je to oligarchická moc.

Mediálna oligarchická totalita je inštitucionalizovaná zákonmi, potláčajúcimi slobodu slova a vyjadrovania, cenzúrou opozičných postojov, mimovládnym ovládaním sociálnych sietí protištátnikmi. Ale aj dehonestáciou, osočovaním a kriminalizáciou alternatívnych médií. Najzávažnejším objavom posledného týždňa je skutočnosť, že rozhodujúca spravodajská služba štátu považuje možnosť výberu informácií na základe porovnania argumentačnej presvedčivosti za ohrozenie Slovenska. Bolo to prezentované tak, že nás čaká istá forma uplatňovania štátneho teroru proti všetkým zdrojom a nosičom kritických neetablovaných postojov.

Menšinové postoje, podporované médiami a finančnou oligarchiou, vládnu nad väčšinovými postojmi. Stále väčšia časť voličskej základne rezignuje. Tento systém je totalitný, nespravodlivý a nebezpečný. Liečbou je demonopolizácia mediálnej oligarchickej moci. Prostredie je extrémne nespravodlivé, toxické, monopolizované, nedemokratické. Totalitné prostredie absolutistickej moci vplyvu je antidemokratické. Dá sa zmeniť a je to v našich rukách.

Na manipuláciu väčšiny antidemokrati používajú jeden osvedčený a všetkými podobnými totalitami overený nástroj: manipulatívne médiá. Neexistuje rozdiel medzi neslobodou médií kedysi v rukách ústredných výborov komunistických strán, alebo ministerstiev propagandy fašisticko-nacistických režimov a dnešnými mediálnymi monopolmi ovládanými súkromnými klanmi. Živené najrozsiahlejšou systémovou korupciou v histórii ľudstva: korupčnými reklamami na europrojekty. Dôsledkom mediálnej totality je opakovaná voľba amatérov a šarlatánov, bez akejkoľvek politickej skúsenosti, do najvyšších štátnických funkcií.

Monopol moci vplyvu je podstatou nespravodlivosti, ktorú všetci všade a na vlastnej koži pociťujeme. Zastavme to jednoduchým rozhodnutím. Masovo bojkotujme manipulatívne oligarchické médiá známe ako mienkotvorné médiá dovtedy, kým nezmenia vlastníctvo, kým neprídu s rozumným riešením sami, v záujme vlastného prežitia, redukcie strát a získania priazne divákov, poslucháčov a čitateľov. Alebo kým sa nevytratia a neprestanú urážať väčšinu slovenskej spoločnosti svojim toxickým mediálnym odpadom. Začnime každý od seba. Začnime ihneď bez odkladu. Myšlienku posúvajme v rámci rodiny, presvedčme známych, susedov, priateľov. Je to v našich rukách. Výsledok sa dostaví skôr, ako si myslíme. Verte mi, nič nám nebude chýbať. Zorganizujme zákaznícky štrajk proti manipulatívnym totalitným mienkotvorným médiám. Nech nás netrápi, že sa nepridajú všetci. Ak sa pridá len polovica z tých, ktorý nevolili súčasnú tragickú ústavnú vládnu väčšinu, tak to bude reprezentovať 35% oprávnených voličov. O 6% viac, ako je podpora súčasnej vlády.

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1202365x
Priemerná čítanosť článkov: 4589x

Autor blogu

Kategórie