Založ si blog

Čo zaželať našej republike k 28. výročiu obnovenej štátnosti? Slobodu!

Príde k nám oslobodenie z východu? Z Ruska a z Číny? Vieme ako by mohlo!

Odpoveď na otázku v titulku by som mohol zjednodušiť na jediné slovné spojenie. Stručná odpoveď by znela:

Dieťa moje, z úprimného srdca Ti ako spolu-otec želám návrat slobody, suverenity, nezávislosti, entuziazmu, nadšenia, nádejí, odhodlania, radosti, štátnickej múdrosti, politickej vyváženosti.

Tu by som komentár mohol zastaviť. Úbohosť reakcií a príhovorov našich ústavných činiteľov k výročiu nedovoľuje moju pôvodne zamýšľanú stručnosť. Oni totiž ani slovkom nespomenuli obrovské úsilie tých, ktorí sme pred 3 desiatkami rokov našu štátnosť pomohli obnoviť. Všetky ich a naše ľudské nedostatky spolubojovníkov za národnú slobodu, ako najvyššiu a najcennejšiu hodnotu, úplne zatieňuje produkt, ktorým je samotná sloboda, štátnosť, suverenita. Produkt ten najcennejší pre rozhodujúcu väčšinu štátov po celom svete.

Navonok sa to javí tak, že s jedinou výnimkou Slovenska. Jeho najvyššia ústavná činiteľka nevydala spracovateľom svojich prejavov ani len jednoduchý pokyn, aby aspoň na tento významný deň pre národ prestali terorizovať obyvateľstvo predpísanými dávkami mediálnej manipulácie na jedinú tému, ktorú zámerne nepomenujem. Aby som sa nezaradil do rovnakého gangu demagógov.

Už po niekoľko rokov je Slovensko zbavované pilierov štátnosti. Jeho zradcovskí politici oberajú ľudí o základné slobody vyjadrovania. V poslednom roku aj zhromažďovania a pohybu. V 28. roku samostatnosti sa zavŕšil proces  personálnej dimenzie likvidácie štátnosti. Už nemáme politikov, a už vôbec nie štátnikov. Máme len držiteľov ústavných politických a štátnych funkcií. Tri najvyššie ústavné funkcie zastávajú popri sluhoch cudzích záujmov aj nedovzdelanci a plagiátori. O dvoch z nich to vieme. Tá najvyššia dodnes neukázala verejnosti svoju diplomovku. Ak ňou disponuje, ak vôbec existuje. Ústavní činitelia už nespravujú štát, ktorý patrí nám všetkým, už úplne prestávajú byť štátnymi hospodármi. Oni chcú vládnuť, chcú mať poddaných, ktorým nariaďujú, čo je pre nich dobré a represívne ich terorizujú za protesty.

Výsledkom hlúpeho vládnutia nemúdrych vládcov je, že z porušovania zákonov sa stáva národný šport. Súčasní ústavní činitelia poskytujú svojim vlastným protiprávnym a protiústavným konaním tisícky dôvodov pre občanov na to, aby si brali príklad. Občania to využívajú. S radosťou konajú veci, o ktorých protiústavníci a protizákonníci tvrdia, že sú protizákonné. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Tragédia štátnosti, hrôza pre národ.

Na začiatku som sľúbil odpoveď na hypotetickú otázku, či k nám príde oslobodenie opäť z východu. Znovu oslobodenie od teroru a okupácie vedomia západným „spojencom“? Príde tentoraz aj z Ruska, aj z Číny? Tak si povedzme ako. Mnohí ľudia oprávnene veria, že za celou korona-hystériou je plán veľkého resetu najmocnejšej finančno-mediálno-informačnej farmakomafie (ide o tie isté osoby): nadnárodnej oligarchie. To nie je konšpirácia, aj slepí vidia indície a signály. A predsa to môže byť inak. Dôvodom je to, čo sledujeme v dvoch hodnotovo etablovaných, kompaktných, relatívne stabilných východných ríšach.

Osobne sa znovu prejavím ako opatrný optimista a čitateľom predkladám pri výročí svetielko nádeje, že sa zločinu „resetu“ dá vyhnúť. Každý vojenský stratég pozná pravidlo, že žiadny plán neprežije prvý kontakt s nepriateľom a realitou. Nepriateľom nie je vírus. Ten mal byť nástrojom na upevnenie moci skutočných nepriateľov ľudstva a civilizácie. Nadnárodnej oligarchie. Vírusom chceli zakryť obrovskú bublinu a ekonomický kolaps, ktorý po desiatky rokov vytvárali a zakrývali. Ale do plánu sa im vkradla chybička. Aj oni majú nepriateľa. Je ním zúfalá predstava posilnenia moci dvoch ríš: ruskej a čínskej. Aj k nim dostali vírus. Ale na rozdiel od západnej časti sa hystéria východných ekonomík takmer nedotkla. Navyše v predstihu vyvíjali účinnú vakcínu, dokonca prejavy choroby sa rýchlo učia liečiť. Z triku zločincov by navyše mohli vyjsť posilnení. Hrôza pre oligarchov, nádej pre nás. Zločinný plán nevyšiel, teror sa ruší, odvolávame vojenské manévre, cvičenie sa končí! Uvidíme. Ibaže by zločinci spustili horúcu 4. svetovú vojnu na zastavenie ich posilňovania. Naraz proti obidvom. Z dvoch smerov, z dvoch strán. Lenže odveta by mohla byť pre iniciátorov krutá. Jadrový holokaust by zničil aj vírus. A oni si ho potrebujú nechať v zálohe. Máme nádej.

Čo potom želať našej najcennejšej hodnote: štátnosti? Čo želať na výročie našej republike? Teraz už naozaj heslovite:

Nedovoľme okupáciu záplavou migrantov a cudzími vojenskými základňami.

Odmietnime elimináciu štátnosti vytvorením EuroWehrmachtu a EuroGestapa.

Zastavme najväčšie bezpečnostné ohrozenie štátov: nekontrolované posilňovanie nástroja nadnárodnej oligarchie, eurobyrokracie hypercentralizáciou.

Odstráňme systémovú nespravodlivosť mocibažnou, neschopnou, nepripravenou, nekompetentnou, nedovzdelanou, kolaborantskou vládou národnej zrady.

Zabráňme vyvolaniu občianskej vojny zneužívaním ozbrojených síl a zborov proti ľudu radikálnymi, extrémistickými diktátormi a psychopatickým premiérom.

Stopnime vládnu manipuláciu a mediálno-informačný teror psychologickej vojny.

Vyžeňme a nedovoľme obnovu vlády nestrán, nepolitikov a lokajov oligarchie.

Vráťme národu zločinnými vládcami ukradnutú slobodu vo všetkých formách, od slobody slova a vyjadrovania, po slobodu zhromažďovania a práva na odpor.

Staňme sa múdrymi a zvoľme si do najvyšších funkcií správy štátu vysoký nadpriemer a neobyčajnosť, namiesto hlbokého podpriemeru a „obyčajnosti“.

Pošlime „obyčajný“ „progresívny“ protištátny gang najpodpriemernejších najvyšších ústavných činiteľov v histórii, tam, kam patria: na smetisko dejín.

Odbúrajme inkvizičné represívne nenávistnícke protiústavné praktiky servilných orgánov činných v trestnom konaní.

Presaďme poctivú politiku lásky, čestnosti, úcty a rešpektu, namiesto antipolitiky nenávisti, podlostí, zákerností a dešpektu.

Nahraďme pomstychtivú ľudskú malosť veľkorysou zhovievavosťou a odpúšťaním.

To Ti z úprimného srdca želám Slovensko, za všetkých spolu-otcov štátnosti.

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

izraelskí vojaci izrael

Izraelu sa takmer podarilo rozložiť brigádu Hamasu v Rafahu, povedal šéf armády

24.06.2024 21:10

Podľa svedkov na mieste izraelská armáda pokračuje vo svojej pozemnej ofenzíve vo viacerých častiach Rafahu.

Odra / Ryby /

V rybníku pri českom meste Slaný uhynuli tony rýb

24.06.2024 19:25

Opakované problémy podľa radnice súvisia s nedostatkom kyslíka vo vode.

Stohlová

Progresívci varujú pred rozvratom národných parkov, Kuffu obvinili z presadzovania biznis záujmov

24.06.2024 17:20, aktualizované: 17:38

Podľa Stohlovej je možné, že časť Polonín a Malej Fatry sa zmenia na prírodný park s nižším stupňom ochrany.

Štefánik / Lietadlo /

Piloti si uctili pamiatku M. R. Štefánika letom z Talianska do Bratislavy. Medzi účastníkmi bol aj kozmonaut Ivan Bella

24.06.2024 16:16

Trasa letu kopírovala let, pri ktorom Štefánik tragicky zahynul.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1198331x
Priemerná čítanosť článkov: 4574x

Autor blogu

Kategórie