Založ si blog

Spájame srdcia, duše, mozgy, mobilizujeme armádu záchrancov vlasti.

Spájať strany je nemožné. Na žiadosť záujemcov vyjadrím stručne o čo ide. Oligarchické strany a nestrany s bábkami, nepolitikmi, je možné poraziť iba nelineárnym spôsobom. Mediálny monopol a totalitná cenzúra sa dajú obísť zosieťovaním vlasteneckých, antiliberálnych sŕdc, duší a mozgov, spojením jednotlivcov. Silnú sociálnu dimenziu posilňujeme o národno-štátnu dimenziu tiež o tradicionalistickú hodnotovú  dimenziu. Inštitút už spája ľudí bez ohľadu na stranícku príslušnosť z viacerých strán aj bez angažovanosti. Už v ňom pôsobia príslušníci ozbrojených zborov (neporušujú prísahu), kňazi, aj štátni zamestnanci.

Kritériá sú veľmi jednoduché. Prvým je stotožnenie sa s filozofiou suverenizmu, tiež akceptovanie minimalistického 13-bodového programu. Tretím je odmietanie akejkoľvek formy revizionizmu, kolonizácie a federalizmu, vrátane nostalgie po bývalých štátoch, bezvýhradný rešpekt k štátnosti ako najvyššej hodnote. Ďalším je racionálne, argumentačne zdôvodnené odmietanie všetkých konceptov, ktoré napomáhajú posilneniu moci oligarchie, zotročovania národov, ľudí. Striktné presadzovanie slobody národov, občanov, rešpektu k rozdielnostiam, vo vyváženej jednote práv a povinností, podpora spravodlivosti, bezpečnosti, aj zmierenia.

Problém Slovenska nie je v tom, že nám vládnu strany a politici, ale v tom, že našu vlasť si uzurpovali antipolitici z nestrán a oligarchiou ovládaných bábkových príveskov. Vládnu nám ľudia nepripravení na vládnutie v požadovanom rozsahu na konkrétnu úroveň. Nepolitici nechápu, že oni môžu štát len spravovať, lebo patrí nám všetkým. Inštitút chce realizovať prípravu budúcich politikov na správu štátu. Poslaním združenia je aj podpora spolupráce suverénnych slovanských národov.

Našou ambíciou je zmobilizovať „armádu“ záchrancov a ochrancov zdevastovanej vlasti. Každá úroveň si vyžaduje zodpovedajúcu prípravu. Ponúkame priestor na angažovanie sa pre vysoké tisícky ľudí. Učme sa spoločne, navzájom. Podrobnosti, postup a formy záujemcovia o členstvo nájdu na www.oziseo.sk.

Financovanie bude viaczdrojové, zo vstupného a ročného členského, z 2% daní, z darov, publikácií, reklám. Nie od oligarchov. Dnes sme porazenými my všetci, ktorým 29%-ná menšina zlosťou naplnených, obalamutených voličov, vložila ústavnú väčšinu do rúk šarlatánov. Máme výsledok, keď sa sluha stane pánom. Našim cieľom má byť vláda v záujme normálnej väčšiny. Kolaboranti, agenti cudzích záujmov nie sú páni, ale sluhovia. Doplníme „palivo“, pridáme plyny, vzlet.

Ak si postavíme nízke ciele, nedostaneme sa do výšin. Chceme zvíťaziť, tak zvíťazíme. Spoločne to dokážeme. Ak sa dopredu vzdáme, tak nikdy nevzlietneme. Robíme to pre Slovensko. Dosť bolo amaterizmu, vyciciavania, teroru. Chceme, aby sa z radov sŕdc, duší a mozgov zoskupených pod inštitútom ISEO formovala významná časť budúcich pripravených správcov našej krásnej vlasti. Hovoríme o správcoch, nie o vládcoch. Táto vojna sa dá vyhrať. Pre dobro Slovenska a jeho občanov. Proti spojeniu sŕdc, duši a mozgov sú uzurpátori vlasti bezmocní.

Mobilizujeme „armádu“ záchrancov a ochrancov zdevastovanej vlasti. – petersvec – Blog.Pravda.sk

Kto nepozná plány susedných štátov, ten s nimi nemôže uzatvárať spojenectvá: Sun-Tzu. 11.

26.02.2021

Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Poznaj nepriateľa a poznaj seba, tvoje víťazstvo nikdy nebude ohrozené: Sun-Tzu. 10. časť.

24.02.2021

Pokračujem 10. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9. časť.

22.02.2021

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 1190791x
Priemerná čítanosť článkov: 4545x

Autor blogu

Kategórie