Založ si blog

Ako zabrániť teroru z COVIDu?

Je evidentné, že pôvodné odhady rýchlosti a rozsahu šírenia vírusu COVID-19 sú vysoko nadsadené. Milióny infikovaných a už 150 tisíc obetí nie je možné podceňovať. Ale ako sa ukazuje, tá skupina nanomenšinových vrstiev obyvateľstva, ktorá doteraz zarábala na každej vojne, už našla slabinu, ako presadiť pre nich brutálne zárobky. Tou slabinou je strachpanika más, osvojená pomocou zbabelosti, nekvalifikovanosti a prehnaného alibizmu vládcov, ktorí radi opatrenia prenechávajú na úradníkov.

Títo úradníci masy denne bombardujú účelovými štatistikami. Neraz som ich vo svojich blogoch využil v nádeji, že čitatelia pochopia absurdnosť počtu postihnutých aj obetí, ktoré sú aj v tých najpostihnutejších štátoch relatívne nízke. Navyše sú podávané účelovo a manipulatívne. Povedzme o celej EÚ som písal iba osobne.

Tak som rozmýšľal, čo s tými ligami a manipuláciami urobiť, aby ľudia pochopili, že samotný primárny problém je absurdnosť. A aby pochopili, že skutočným problémom je sekundárny (ekonomický marazmus) a ešte vážnejší je terciálny problém (súvisiaci s prežitím, s hladomorom). Všetko sú a budú dôsledky NIE COVIDu, ALE PREHNANÝCH OPATRENÍ VLÁDCOV. Písal som o tom v niekoľkých blogoch a veru už dávno. Už tu (https://petersvec.blog.pravda.sk/2020/02/25/tika-casovana-bomba-sekundarnych-dosledkov-koronavirusu/) a nevšímajte si našťastie nadsadený odhad v primárnych dôsledkoch. Potom som súvislosti pripomenul aj tu (https://petersvec.blog.pravda.sk/2020/04/06/ohrozenie-c-1-zimny-hladomor-vladcovia-spia-rovnako-ako-ich-predchodcovia-zavedu-povinnu-civilnu-sluzbu/). A napokon som to prednedávnom aktualizoval tu (https://petersvec.blog.pravda.sk/2020/04/10/kriticka-strategicka-uloha-skutocny-problem-je-prezitie-nespasi-nas-nova-bezpecnostna-strategia-ale-zlaty-dukat/).

Položil som si otázku, ako preorientovať pozornosť más, aby sa odpútali od toho, kam ich manipulujú vládcovia. Mám pocit, že som na to prišiel. Tu je môj návrh. Popri štatistikách o náraste a úmrtiach súvisiacich s vírusom žiadajme od úradu verejného zdravotníctva publikovať štatistiky v nasledujúcich zdravotných ohrozeniach:

1) počet nových zistených prípadov, ich nárast a počet denných obetí, ich nárast, na kardiovaskulárne choroby, vrátane srdcových infarktov a mozgových mŕtvic resp. embólií;

2) Počet nových zistených prípadov, ich nárast a počet denných obetí, ich nárast, na rakovinu všetkých druhov;

3) počet nových zistených prípadov, ich nárast a počet denných obetí, ich nárast, na pľúcne a dýchacie problémy všetkých druhov.

Stačí uvádzať čísla za Slovensko, ideálne aj rozloženie po jednotlivých obciach, mestách, okresoch a župách. Ako s COVIDom. A poprosím všetkých, aby všetkými prostriedkami bombardovali vládu a úradníkov na ÚVZ, ale aj redakcie tzv. mienkotvorných denníkov, nech s tým začnú okamžite od zajtra (čísla predsa majú), nech publikujú všetky údaje odo dňa, keď sa zistil prvý prípad koronavírusu. A nech to vydávajú v prehľadnej tabuľke pekne pod sebou, kde v 4. riadku tabuľky bude uvedený koronavírus.

Ak zdravotnícku obec osloví ešte nejaká mnou zabudnutá dodatočná smrtka s kosou nášho národa, potom uvítam, ak sa tabuľka doplní hoci aj o všetky príčiny úmrtí, ktoré sú vyššie ako COVID-19. Začnime hneď zajtra. Hlavne nepodľahnime zámerom zločincov z monopolných farmaceutických gigantov a obrích kartelov, ktorí nás chcú vakcináciou dostať pod kontrolu a hlavne na strachu zarobiť a zarábať masívne zisky.

Pochopiteľne, vyvinutie vakcíny je dobrá vec, pre takých, ktorí budú ohrození a dobrovoľne sa budú chcieť zaočkovať. Každý diktát a teror treba odmietnuť. Pre ostatných treba pre prípad návratu vírusu vyvinúť veľmi lacný a účinný rýchlotest, ako aj systém cielených, premyslených preventívnych opatrení, vrátane ochrany hraníc, ktoré nebudú ničiť spoločnosť. Také, ktoré zabránia tomu, že smrteľné dôsledky bočných dôsledkov nebudú spôsobovať viac nepriamych obetí, ako samotný vírus.

Ešte poznámka pre priaznivcov mojich blogov, z ktorých časť sa mi ozýva a upozorňuje ma na primitívne komentáre istých provokatérov so zníženou úrovňou osvietenosti. Poprosím všetkých, nad nenávistnými komentármi blahoslavených, ktorým má patriť Kráľovstvo nebeské, sa povznášajte tak, ako ja. Oni nemôžu za to, že svet im dal schopnosť písať až potom, keď ich už pán Boh ukrátil na schopnosti myslieť a chápať písaný text.

Časť koaličných ministrov musí veľmi nenávidieť svoj štát a pohŕdať našou štátnosťou

13.08.2020

Nikto ani netuší, aké devastačné sociálno-ekonomické dôsledky budú mať neschopnou nevládou prehnané likvidačné nevládcovské opatrenia, ktoré sa prejavia až niekedy na jeseň. Nevládcovia majú predsa k dispozícii možnosť obrovského zadĺženia budúcich generácií, likvidáciou našej suverenity. Skočili na lep, prečo by sa trápili, nedávajú svoje. Tvrdenie [...]

Šokujúce odhalenie o funkčnom radare. Prečo je nutné obnoviť vyšetrovanie katastrofy An-24? 2. časť.

07.08.2020

Pripájam priame pokračovanie môjho predchádzajúceho blogu o šokujúcich odhaleniach expertného posudku Vyšetrovacej správy katastrofy vojenskej An-24 z 19. januára 2020. Zhoda predpokladov tých, ktorí sme 14 rokov bojovali za odtajnenie vyšetrovacej správy so skutočnosťami, vyplývajúcimi zo správy, je priam fascinujúca s jedinou výnimkou. Ani len vo sne sme nemohli [...]

Šokujúce odhalenie: čo sa stalo An-24 19. januára 2006? 1. časť.

05.08.2020

Verejnosť sa dočkala zverejnenia vyšetrovacej správy z leteckej katastrofy vojenského lietadla An-24 z 19. januára 2006. Nie každý chce čítať masívne množstvo stoviek strán, pričom ďalšie stovky zostali nezverejnené. Nie každý rozumie tomu, čo tam je napísané. Zverejnenie bolo prvým predpokladom na to, aby sa expertom zvonka umožnil náhľad do útrob správy. A aby [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

petersvec

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 596709x
Priemerná čítanosť článkov: 3243x

Autor blogu

Kategórie